Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 25. prosince 2023

/ Erik Havlík

I ve sváteční čas si můžete v elektronické podobě přečíst pravidelné hlášení městského rozhlasu.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. ledna, a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: Horácká galerie a dále pak také budova dopravce na autobusovém nádraží. Děkujeme za pochopení.

Vánoce v kostele sv. Kunhuty

Na Boží hod se mše uskuteční v 7:30 a v 9:00 hodin. Na Nový rok proběhnou mše ve stejných časech jako na Druhý svátek vánoční, tedy v 7:30 a v 9:00 hodin. Prohlídky betléma v kostele bude možné uskutečnit ještě zítra v úterý 26. a dále pak v sobotu 31. prosince a zároveň také na Nový rok, a to vždy v čase od 14:00 do 16:00 hodin. 

Vánoce v evangelickém kostele

Bohoslužba proběhne v neděli 31. prosince v 9:00 hodin. 7. ledna se pak také můžete těšit na Novoroční koncert. Ten se ale letos mimořádně uskuteční v kostele sv. Kunhuty. Vystoupí Novoměstský smíšený pěvecký sbor Mimochodem pod vedením Marka Peňáze, Vilém Cupák, Tereza Oravcová nebo Kateryna Holub. Zazní Otčenáš Leoše Janáčka, Missa Brevis Zdeňka Lukáše a další skladby pro smíšený pěvecký sbor. Výtěžek ze vstupného podpoří Domov Pomněnka. Koncert proběhne v 17:00 hodin.

Svoz komunálního odpadu v průběhu vánočních svátků

Svoz SKO plánovaný na pondělí 1. ledna se překládá na úterý 2. ledna. Tyto změny se týkají lokalit jako – katolický a evangelický hřbitov, BILLA, ul. Nad Městem, Maršovská Rychta, podniky v Maršovicích, dále pak ul. Wolkerova, Čapkova, Mrštíkova, Kárníkova, Vančurova, Olbrachtova, Německého, Němcova, Jamborova, Podlouckého, Blažíčkova, Horní, dále pak také Nemocnice Nové Město na Moravě, také ul. Bezručova, Maršovská, Šimkova, Štursova, Sportovní, L. Čecha, Tyršova – od ul. Žďárské po křižovatku L. Čecha, Radnická, Makovského, Bělisko, Na Výsluní, Lesní, Polní, Zahradní, Mírová – rodinné domy, Výhledy, Maršovice, Rokytno, Studnice.

Dále pak také informujeme, že svoz SKO plánovaný na zítřejší den, tedy na úterý 26. prosince bude proveden ve středu 27. prosince – týká se lokalit v Novém Městě na Moravě (ul. Vlachovická, Hotel SKI, Slavkovice, ul. Petrovická, Pohledec, Komfi, Chlazení Daněk, Plazmatech, Petrovice, Jiříkovice). Pokud nebude sběrná nádoba ke svozu přistavena v daném termínu, bude vyvezena až při dalším řádném svozu.

Až do 2. ledna příštího roku bude přerušen provoz recyklačního dvora. K obnovení provozu RD dojde ve středu 3. ledna.

Kulturní akce  

V pátek 29. prosince se v ulicích našeho města v čase od 10:00 do 14:00 hodin uskuteční již osmý ročník Novoměstského kufrování. Na konci vás bude čekat horký nápoj čaje nebo paštika. Start i cíl je v Horáckém muzeu. Trasy budou připraveny pro rodiny s dětmi, jednotlivce, ale i běžce. Zájemcům na vyžádání změříme čas. 

V sobotu 6. ledna pořádají od 18:00 hodin Městské lázně další Saunový rituál

V neděli 7. ledna proběhne v lázních Neděle plná her. Připraveny budou speciální koupací prvky apod. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Nově máme také v prodeji dárkové poukazy, které můžete využít například jako ideální dárek pro své blízké. Zároveň Vám vstupenky v informačním centru rádi zabalíme do speciálních obálek. Spuštěný předprodej je na další LiStOVáNí, dále pak na koncert Vladimíra Javorského, na divadlo Božská Sarah, na Větrnou pohádku, nebo také na Petra Nikla a Ondřeje Smeykala, metalový koncert dvou kapel INSANIA & D.O.P., nebo také na vystoupení jazzové divy a jejího kolegy s podtitulem Tellinger & Fresk. Novinkou je také možnost koupě speciálního poukazu na Houbařský kurz s Danielou. V prodeji jsou také vstupenky na divadelní představení Rozmarné léto, které se uskuteční v září příštího roku. 

Blíží se také beseda s Ladislavem Ziburou, který nám přiveze program s názvem Prázdniny v Evropě. Zároveň je také možné zakoupit vstupenky na travesti představení s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250