Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 25. listopadu 2022

/ Erik Havlík

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 29. listopadu a to od …

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 29. listopadu a to od 8 do 16 hodin. Vypnutá oblast: řadové garáže na ulici Dukelská.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 30. listopadu a to od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Masarykova č. 134 (Penny Market, Novák maso – uzeniny), ul. Budovatelů č. 1186 + mléčný automat, veřejné osvětlení.

Stejný den, tedy dne 30. listopadu bude také přerušena dodávka elektrické energie v čase od 11:30 do 15:30 hodin. Vypnutá oblast: lokalita Horní Dvůr včetně odběratelské trafostanice Hotelu, dále pak ulice Brněnská od hostince Za vodou č. 257 směr Olešná (včetně vodojemu na kopci), dále pak Nové Město (Pohledec) a to lokalita zahrádek Bezděkov u železničního přejezdu směr Zubří včetně napájení signalizace železničního přejezdu.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 2. prosince a to ul. Hornická + odběratelská trafostanice T44 Kotelna (kotelna, Městské lázně), Obora – zahrádky, ul. Hájková č. p. 881 – 893, dále pak ul. Masarykova č. 225 – 228, dům č. p. 390, dále pak ulice Drobného č. 366.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 7. prosince a to v čase od 7:30 do 15:30 hodin. Vypnutá oblast: obec Radňovice a Jiříkovice včetně samoty U Mrázků (Král) a samoty č. 61 (Lhotka), obec Lhotka.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 8. prosince a to od 8 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: obec Slavkovice (mimo horní část obce – tedy od domu č.  p. 12 a 84 směrem nahoru lokalita nových RD a sm. železniční trať), dále pak odběratelská trafostanice Slavkovice chov dojnic (č. 200825) a také Slavkovice č. 28 (pod kravínem), dále pakcelá obec Petrovice včetně odběratelské trafostanice Petrovice učiliště (č. 200685), vč. odběratelské trafostanice Petrovice družstvo (č. 200655) a doběratelská trafostanice Petrovice Slaný č. 701688.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 14. prosince a to od 7:30 do 15:30 hodin. Vypnutá oblast: Zubří tj. – JV část obce – od domu č. 88, 111, 105, 53, 37, dále pak dům ev. č. 41, dále pak dům č. 39, 50 a 76 směr Olešná a Vojtěchov, Pohledec samota Novák č. 45.

Děkujeme za pochopení.

Dobročinná aukce pro Domov Pomněnka

Informujeme, že na podporu stavby Domova Pomněnka darovala dvacítka umělců včetně Jiřího Štourače či Jiřího Plieštika a jiných svá díla do Dobročinné aukce. Kompletní seznam umělců i dražených uměleckých předmětů a jejich vyvolávacích cen najdete na webu domovpomnenka.cz a to včetně  registračního formuláře pro zájemce, kteří se chtějí do aukce aktivně zapojit. Samotná aukce se uskuteční v neděli 11. prosince od 17:00 hodin v podkroví Horácké galerie v Novém Městě. Díla si bude možné prohlédnout v neděli 27. listopadu 2022 od 15:00 v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě a dále pak v evangelickém kostele kdykoliv po zavolání na telefonní kontakt pořadatele Dobročinné aukce pro Domov Pomněnka až do 10. prosince. 

Výstava v Městské knihovně

Informujeme, že po celý listopad je na chodbě před Městskou knihovnou možné nalézt výstavu prací dětí, které byly hospitalizované v Nemocnici Nové Město na Moravě.

Omezení provozu

Informujeme, že v sovislosti s pořádáním společenské a kulturní akce s názvem Zahájení adventu v Novém Městě na Moravě, která se uskuteční zítra v sobotu 26. listopadu, bude zítra v sobotu 26. listopadu v čase od 8 do 20 hodin v platnosti úplná krátkodobá uzavírka diagonály Vratislavovo náměstí.

Změny ve svozu odpadů

Informujeme, že od pondělí 21. listopadu přichází v platnost změny týkající se svozu komunálního odpadu a biologicky rozložitelného komunální odpadu v našem městě. Komunální odpad bude ve všech lokalitách a místních částech města prováděn v pravidelném režimu jedenkrát týdně. Více informací o svozu komunálního a biologicky rozložitelného odpadu najdete na webu města.

Kulturní akce 

Dnes v pátek 25. listopadu se v Horáckém muzeu od 17 hodin uskuteční uvedení knihy Ludvíka Belcrediho, který zde uvede svoji novou knihu s názvem Hrad Skály vydal své tajemství. Knihu bude možné si na místě zakoupit podepsanou od pana Belcrediho.

Zítra v sobotu 26. listopadu pořádá skautský oddíl Berušek Adventní lampionový průvod. Ten bude zahájen v 16 hodin u skautské klubovny na Malé ulici. Průvod půjde okolo Sportovní haly až na Vratislavovo náměstí k vánočnímu stromu.

Zítra v sobotu 26. listopadu proběhne na Vratislavově náměstí od 17:15 hodin slavnostní Zahájení adventu v Novém Městě na Moravě. Těšit se můžete na sváteční slovo římskokatolického faráře Miroslava Kulifaje, evangelického faráře Ondřeje Rumla a také starosty města Michala Šmardy. Vystoupí ženský pěvecký sbor Naenia a mužský pěvecký sbor Novocantus. Součástí programu bude také stánek Nadačního fondu a jeho Zvonička štěstí. Občerstvení zajistí spolu se stánkem Nadačního fondu i K Club. 

V neděli 27. listopadu se uskuteční akce s názvem Advent v novoměstské nemocnici, která se uskuteční od 17 hodin u pavilonů chirurgie a interny. Dojde ke slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu v Nemocnici Nové Město na Moravě. Dojde ke společnému zpívání koled a připraven bude také vánoční punč. 

V neděli 27. listopadu se uskuteční Adventní dobročinný jarmark, který pořádá farní sbor českobratrské církve evangelické. Uskuteční se v čase od 14 do 17 hodin v parku u evangelického kostela. Výtěžek jarmarku slouží k podpoře projektu adopce na dálku a činnosti zúčastněných organizací.

V neděli 27. listopadu se pak také od 19 hodin v Kulturním domě uskuteční vystoupení kapely Tatabojs pro výstavbu Domova Pomněnka. Vstupenky v předprodeji stále zakoupíte v kanceláři Informačního centra anebo online přes smsticket.cz.

V úterý 29. listopadu proběhne v HG od 18 hodin promítání ARTkina. Tentokrát bude promítán snímek s názvem Událost. Vstupenky se zakupují na místě před začátkem promítání. 

Ve čtvrtek 1. prosince se v Kulturním domě od 16:30 hodin uskuteční přednáška na téma Motorika a smyslové vnímání jako klíč k rozvoji řeči. Přednáška je bez registrace a zcela zdarma. Pořádá ji DDM a lektorkou bude Mgr. Eva Tulisová.

Ve čtvrtek 1. prosince se v Městských lázních od 18 hodin uskuteční Saunový rituál pro ženy. 

V pátek 2. prosince proběhne v Kulturním domě akce s názvem Spolubál s podtitulem ALL YOU NEED IS LOVE. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v kanceláři Informačního centra anebo onlině přes smsticket.cz. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na Vánoční Kancert kapely The Peoplé. Také zakoupíte vstupenky na divadlo s názvem Bůh masakru, na vystoupení Cabaretu Šulin Růž či na divadelní předplatné na Jarní sezonu 2023. Více informací o zmiňovaných a jiných akcích najdete na webu města.

Zasedání Zastupitelstva města

V pondělí 28. listopadu se od 16 hodin v zasedací místnosti MěÚ uskuteční zasedání Zastupitelstva města. Od 15:30 do 16 hodin proběhnou tradiční Hovory s občany.

Ztráty a nálezy

Ve středu 16. listopadu byly nalezeny mezi ulicemi Pavlovova a Mendlova klíče s čipem. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na podatelně MěÚ. 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

250x250_pxpoint_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZ