Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 24. ledna 2024

/ Erik Havlík

Vyslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 24. ledna 2024.

Oznámení Horáckého muzea

Již pouze do této neděle můžete v Horáckém muzeu navštívit putovní výstavu s názvem TECHNICKÁ HERNA na cestách. Tu pak v hlavním výstavním sále nahradí výstava Pernštejnské ženy a Evropa, kterou zapůjčilo pardubické muzeum. Výstavu o mužských protějšcích slavného šlechtického rodu zahájíme ve čtvrtek 1. února s úderem 16:00 hodiny. Výstavu uvede jeden z jejich autorů, docent Marek. 

Kulturní akce

Dnes ve středu 24. ledna se v Horácké galerii od 17:00 hodin uskuteční vernisáž výstavy Martina Jelínka s názvem jenom láska.

Dnes ve středu 24. ledna se v kulturním domě od 19:00 hodin sehraje další Chytrý kvíz.

Zítra ve čtvrtek 25. ledna se v Městských lázních odehraje další Saunový rituál pro ženy.

Ve stejný den se pak také v kulturním domě uskuteční divadelní představení s názvem Šašek a syn, které začíná v 19:30 hodin.

V pátek 26. ledna se rovněž v prostorách kulturního domu uskuteční travesti show s názvem Dokud nás smrt nerozdělí od nejúspěšnějšího českého travesti souboru Techtle Mechtle. Na tuto akci v prodeji zůstává pár posledních vstupenek. Tato divadelní show začíná v 19:00 hodin.

V sobotu 27. ledna se v Horácké galerii od 18:00 hodin uskuteční muzikoterapeutické relaxace s názvem Hudební lázeň – Cesta do vnitřního Ticha. Počet míst je omezený, a proto je nutné si vyhotovit rezervaci předem. Více informací poskytne pokladna Horácké galerie.

V neděli 28. ledna se v Městských lázních od 10:00 hodin uskuteční Hravá neděle v bazénové hale.

V pondělí 29. ledna se v novoměstském kulturním domě od 18:00 hodin uskuteční veřejná generálka soutěžních choreografií, kterými se novoměstská ZUŠ Jana Štursy zapojuje do soutěže Smetana 200

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Například na koncert Vladimíra Javorského nebo na divadlo Božská Sarah a také Líheň Petra Nikla a Ondřeje Smeykala. V prodeji jsou již také vstupenky na metalový koncert dvou kapel, a to INSANIA & D.O.P., nebo také na vystoupení Tellinger & Fresk. V prodeji jsou také vstupenky na divadelní představení Rozmarné léto od Divadla v Celetné a také na koncert Bratří Ebenů.

Sportovní informace

Novoměstský florbalový tým ELEVOVÉ se v neděli 28. ledna od 9:00 hodin ve Sportovní hale střetne se svými soupeři, a to v rámci Ligy Vysočiny. Přijďte podpořit naše hráče.

Vysočina Arena zůstává pro veřejnost uzavřená, a to z důvodu příprav na blížící se konání MS v biatlonu 2024. V souvislosti s tím informujeme, že na stránkách města v sekci akce, ale i na oficiálních stránkách www.biatlonnmnm.cz najdete kompletní doprovodný program, který například zahrnuje vystoupení Ewy Farné, Anny K a dalších interpretů a také doprovodného programu přímo na Vratislavově náměstí v průběhu prvního týdne mistrovství. 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250