Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 24. března 2023

/ Erik Havlík

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 31. března a to v …

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 31. března a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: Celá obec Pohledec včetně odběratelské trafostanice Vodárna č. 200681, dále pak odběratelská trafostanice Družstvo č. 200675, Vojsko č. 200682 a Eurotel č. 201278 (Pohledecká skála). 

Zároveň bude přerušena dodávka elektrické energie i dne 5. dubna a to v čase od 7:30 do 15:30 hodin. Vypnutá oblast: Část chatové lokality Borovina – Ořeší (tedy od chaty č. 302 směrem k chatě č. 208, 206 a 199 až po napájení parcely č. 3601/15).

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 6. dubna a to v čase od 7:30 do 12 hodin. Vypnutá oblast: Odběratelská trafostanice Petrovice učiliště (č. 200658). 

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 12. dubna a to v čase od 7:30 do 16:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Soškova – a to areál firmy Roto včetně rodinného domu a okolí (d. č. 1344, 651, 1564, 132, …), dále pak také část zahrádek za potokem (lokalita tzv. Ořeší) a na ulici Luční oblast garáží. 

Děkujeme za pochopení.

Březen v Městské knihovně

V březnu se na chodbě před Městskou knihovnou můžete seznámit s výstavou výtvarných prací žáků Základní školy a Praktické školy Nové Město na Moravě s názvem Těšíme se na jaro. Od pondělí 13. března je možné si výrobky i zakoupit.

Návštěva ZŠ Leandra Čecha

ZŠ Leandra Čecha zve všechny budoucí prvňáčky s rodiči na hravé odpoledne plné zábavy a úkolů s podtitulem Březen – do školy vlezem. Další setkání se uskuteční v pondělí 27. března v čase od 15 do 17 hodin v budově školy.

Odevzdání přihlášek ke studiu ve specializované třídě I. ZŠ

Informujeme, že na pátek 31. března připadá termín odevzdání vyplněných přihlášek ke studiu ve specializované třídě I. ZŠ. Přihlášky jsou k dispozici na sekretariátu školy, nebo je možné tiskopis získat v elektronické podobě na jejich webových stránkách.

Kulturní akce

Až do 23. dubna můžete ve vestibulu Horáckého muzea navštívit Výstavu kraslic Hany Šmikmátorové.

Zítra v sobotu 25. března proběhne od 18 hodin premiéra nového divadelního představení Ochotníků z Novoměstka. Tentokrát se můžete těšit na hru s názvem Účastníci zájezdu. Předprodej vstupenek probíhá v obuvi D a D Kožená galanterie, anebo v PNEU Komínek. Další představení proběhnou o den později, tedy v neděli 26. března, a to v čase od 14 a následně od 18 hodin.

V pondělí 27. března se v Presbyterně evangelického kostela od 16 hodin uskuteční další Relaxační malování v presbyterně pod vedením Taťány Novotné.

V úterý 28. března proběhne v Městských lázních od 11 hodin další Saunový rituál.

V úterý 28. března se pak od 18 hodin v Horácké galerii uskuteční promítání ARTkina. Tentokrát v podobě snímku s názvem R.M.N. . Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem promítání. 

V úterý 28. března proběhne v K Clubu od 20 hodin další ze série LiStOVáNí s podtitulem Historky z Tinderu. Vstupenky za zvýhodněnou cenu v předprodeji zakoupíte v kanceláři informačního centra, anebo online přes smsticket.cz.

V pátek 31. března se od 19 hodin v KD v Křídlech představí Ochotnický divadelní spolek Křídla se svojí novou veselohrou nazvanou U nás na dědině aneb Kristýnka z formanky. Výtěžek bude věnován ve prospěch domácího hospice Vysočina. Předprodej vstupenek probíhá v prodejně ZZN v Novém Městě na Moravě. Repríza představení pak proběhne 1. a 2. dubna, dále pak 8. a 9. dubna a zároveň i 14. dubna.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na divadelní představení Gádžové jdou do nebe, či vstupenky na další ze série koncertů Pódium NMNM. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

Zítra v sobotu 25. března se na Umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou od 14:30 hodin uskuteční fotbalový zápas SFK Vrchovina, konkrétně mezi Muži B a FC Slavoj Žirovnice.

V neděli 26. března se ve Sportovní hale od 10:30 hodin uskuteční domácí turnaj Florbalového týmu Staršího dorostu našeho města v rámci ligy OFL, který se střetne se svými dvěma soupeři. 

V neděli 26. března proběhne ve Vysočina Areně v čase od 14 do 16:30 hodin Karnevalové poslední mazání. Součástí akce jsou soutěžní stanoviště, dílnička pro děti, občerstvení, a mnoho dalšího. Vstupné činí 50 Kč.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250