Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 22. září 2023

/ Erik Havlík

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 3. října, a to v …

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 3. října, a to v čase od 7:30 do 12:30 hodin. Vypnutá oblast: část ul. Kárnikova, a to od domu s čp. 1139 a 1150 dolů směrem k ul. Vančurova, dále pak část ul. Wolkerova, a to od domu s čp. 1230, 1233 a také chata s čp. 175 dolů směrem k ul. Kárnikova, a zároveň také na ul. Mrštíkova budova s čp. 1040. 

Ve stejný den, tedy v úterý 3. října bude také přerušena dodávka elektrické energie v čase od 12:30 do 15 hodin. Vypnutá oblast: trafostanice Jiřikovice Samota, tedy samota U Mrázků (Král) a Samota s č.61 (Lhotka).

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 10. října, a to v čase od 7:30 do 10:00 hodin. Vypnutá oblast: ul. Německého, a to od domu s čp. 650 a 810 směrem dolů podél plynové reg.stanice po křižovatku s ul. Blažíčkova a dále pak také dům s čp. 1190, dále pak také ul. Blažíčkova, a to od křižovatky s ul. Německého nahoru levá strana, a to od domu čp. 654 po dům s čp.
680 včetně, dále pak také ul. Němcova, ul. Jamborova a také čp. 776 a také ul. Nečasova s čp. 328.

Ve stejný den bude přerušena dodávka elektrické energie v čase od 10:00 do 12:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Německého, a to od domu s čp. 811 a 838 nahoru po křižovatku s ul. Blažíčkova, dále pak ul. Jamborova (ovšem mimo budovu s čp. 776), dále pak také ul. Blažíčkova (ovšem mimo řady domů od domu čp. 654 po čp. 680), zároveň také ul. Podlouckého, a to včetně benzinové čerpací stanice u hl. silnice č. 19.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 11. října, a to v čase od 7:30 do 15:30 hodin. Vypnutá oblast: část Maršovic, a to domu s čp. 60, dále pak stavba na parc s č. 303/21, a dále pak dům s čp. 104 a 94.

Děkujeme za pochopení. 

Zasedání Zastupitelstva Nové Město na Moravě 

V pondělí 25. září se od 16 hodin uskuteční další Zasedání zastupitelstva města Nové Město na Moravě. Od 15:30 hodin pak proběhnou již tradiční Hovory s občany.

Setkání padesátníků

Společenská a kulturní komise Nového Města na Moravě srdečně zve na tradiční setkání padesátníků. Jde o setkání novoměstských rodáků a jejich spolužáků při dovršení 50 let věku Uskuteční se v sobotu 7. října od 14:00 v kulturním domě. Kontaktujte prosím své spolužáky (třídní kolektivy), rodáky a přátele našeho města a NEZAPOMEŇTE SE PŘIHLÁSIT. Svoji účast můžete potvrdit pouze do zítřejšího dne, tedy do soboty 23. září, a to na tel. 566 598 430 nebo e-mailu padesatnici@nmnm.cz.

Moštování

Moštárna ČZS za prodejnou Jednota COOP pod Nemocnicí Nové Město na Moravě oznamuje, že i tuto sobotu proběhne další ze serie podzimního moštování. S vlastní nádobou můžete přijít v čase od 7 do 13 hodin. Po předchozí telefonické domluvě je možné také objednat krouhání zelí.

Kulturní akce

V pátek 22. září proběhne v Kulturním domě od 19 hodin akce s názvem Večer s vínem a cimbálem, při které se můžete těšit na Jožku Šmukaře s kapelou a dále pak na ochutnávku vín od CHÂTEAU VALTICE.

Zítra v sobotu 23. září proběhne v parku na Vratislavově náměstí Farmářský trh, a to v čase od 8 do 12 hodin. Ten jako obvykle nabídne kvalitní nabídku potravin a produktů s jasným původem. Současně proběhnou i Svatováclavské slavnosti. Doprovodný program trhu tentokrát doplní vystoupení Komediantů na káře.

Program Svatováclavských slavností začíná v 8 hodin v podobě Svatováclavské mše, která proběhne v 8 hodin v kostele sv. Kunhuty. Kromě současně probíhajícího trhu také zahrnuje vystoupení Bystřické kapely, která zahraje až do 11:30 hodin zahraje na nádvoří Horácké galerie. V 15 hodin se pak v galeriie uskuteční slavností zahájení Dnů otevřených ateliérů na Vysočině. Na spodní náměstí se pak také na dopoledne sjedou veterání Klubu historických vozidel. Komedianti na káře budou žonglovat, připraví si zábavná vystoupení a dovezou historický jarmark. Jejich program začíná v 9 hodin a potrvá až do poledne. Na závěr slavností zahraje v Kulturním domě hudební projekt Hrubá Hudba. Koncert začíná s úderem 19 hodiny. Vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu můžete zakoupit v kanceláři informačního centra nebo online přes Smsticket.cz. 

Zítra se pak také na Kadově od 13 hodin uskuteční slavnostní otevření Naučné stezky Železářství na novoměstském panství. Program zahrnuje i projítí stezky s odborným výkladem historika Miloše Lopaura a také následné přátelské posezení. 

V pondělí 25. září se v Kulturním domě uskuteční další Chytrý kvíz. Začátek je v 19 hodin. 

V úterý 26. září přivítáme v knihovně autorku a spisovatelku, držitelku ceny Magnesia Litera, Terezu Krejčí Dobiášovou, a to ve formě Autorského čtení. Začátek je v 17 hodin a prostor bude vyhrazen i na případné dotazy. Vstupné je dobrovolné.

V úterý 26. září se v Městských lázních od 9:20 hodin uskuteční další plavání rodičů s dětmi pod vedením zkušené lektorky. 

Ve středu 27. září proběhne další promítání ARTkina, a to v podobě snímku s názvem Bombastický Johan. Začátek je v 18 hodin. Vstupné se platí na místě před začátkem promítání. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na Radůzu, nebo také na lednové travesti představení s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Zároveň také můžete zakoupit vstupenky na Adventní koncert pro Pomněnku, nebo na prosincové vystoupení Karla Plíhala, nebo také na představení, které proběhne v prostorách Kulturního domu 30. října, a to v podobě divadla s názvem Třináct u stolu se Simonou Stašovou a Miroslavem Etzlerem v hlavní roli. Vstupenky můžete zakoupit i na festival Křídla nebo také na divadelní představení od Městského divadla v Brně s názvem Vrabčák a anděl. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

Zítra v sobotu 23. září se tým SFK Vrchovina Muži „A“ v 15:30 hodin střetne se svým soupeřem v podobě TJ Tasovice. Zápas se odehraje na novoměstském fotbalovém hřišti. V neděli 24. září se tým mladších a starších žáků SFK střetne s FŠ Třebíč. Zápas mladších žáků začíná s úderem 9 hodiny a zápas starších žáků naváže v 10:45 hodin. 

Ztráty a nálezy 

Ve středu 13. září byly u Polikliniky nalezeny klíče. Minulý týden se pak také u prodejny Enpeka na Vratislavově náměstí našly klíče. V pondělí 11. září se u prodejny Hyundai našel větší finanční obnos. Ve čtvrtek bylo nalezeno kotě. Více informací poskytne Informační centrum Nové Město na Moravě nebo tel. 730 635 244. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na Podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250