Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 22. listopadu 2023

/ Erik Havlík

Vyslechněte si prosím pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 22. listopadu 2023.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pátek dne 24. listopadu (pá), a to od 7:30 do 10:00 hodin. Vypnutá oblast: Radňovice,  a to horní část obce od domu čp. 1, 97, 77, 78, 72, 52 (prodejna), dále pak č. 30, 54 (Základní škola), a dále pak také čp. 8, 9 a 96 směr Harusův kopec.

Ve stejný den pak také bude část obce Radňovice postihnuta přerušením dodávky elektrické energie v čase od 10:00 do 12:30 hodin. Vypnutá oblast: část obce od domu čp. 90, 10, 43, 44, 39, 37, 41, 5 a 73 směrem k silnici č. 19 a dále pak také část obce konkrétně domy směrem od Nového Města směr Žďár nad Sázavou vlevo od silnice č. 19.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 28. listopadu (út), a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Soškova s čp. 1346 (TS služby s.r.o.).

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 6. prosince, a to v čase od 07:30 do 12:30. Vypnutá oblast: ul. Horní, ul. Mírová a Výhledy (oblast zástavba rodinných domů) + řadové garáže u dráhy, ul. Malá, a to od č. 189 (Hospoda U Matěje) po viadukt, dále pak také ul. Tyršova, a to kostelíček, hřbitov a zahrádky v okolí, dále pak také lokalita nových RD „u zahradnictví“ (ul. Šípková, Nad Tratí, Kaštanová, Jedlová), odběratelská trafostanice Nové Město T16 lesy (č. 200564), odběratelská trafostanice TS NM SOŠ č. 704265 (Bělisko č. 295, SOŠ), také odběratelská trafostanice TS NM Enpeka č. 200576 (Bělisko č. 389 Enpeka – Penzion Vrchovina).

Děkujeme za pochopení.

Oznámení o uzavření provozu

Mateřská škola Nové Město na Moravě oznamuje, že pro zařízení na ulici Drobného, na ulici Žďárská, v Pohledci a ve Slavkovicích vyhlašuje přerušení provozu v pondělí 27. listopadu, a to ze závažných organizačních důvodů, které znemožňují řádné poskytování předškolního vzdělávání v podobě účasti provozních zaměstnanců při celostátní stávce. Ke stávce, kterou vyhlásil ČMOS pracovníků školství, se připojí i I. Základní škola Nové Město na Moravě. V tento den pak nebude probíhat vyučování, v provozu nebude školní družina ani školní jídelna. Stejně tak tomu bude i v případě školy ZŠ Leandra Čecha. Její jídelna bude v provozu v omezeném režimu. Gymnázium Vincence Makovského bude mít rovněž omezený provoz, který bude upraven na zkrácený rozvrh. SOŠ Bělisko oznamuje, že i její zaměstnanci se připojí ke stávce. Více informací naleznete na stránkách všech škol zapojených do stávky.

Kulturní akce  

Dnes ve středu 22. listopadu se v Kulturním domě od 19:00 hodin uskuteční další Chytrý kvíz v kulturáku.

Městská knihovna zve na Besedu s filmovým a hudebním kritikem Janem Rejžkem, která se uskuteční zítra ve čtvrtek 23. listopadu, a to od 17:00 hodin. Jan Rejžek zavzpomíná na svého kolegu Jiřího Černého, poví zábavné historky a také představí svou novou knihu pamětí. Knihu bude možné si na místě i zakoupit.

Zítra ve čtvrtek 23. listopadu se v Kulturním domě uskuteční další z tanečních večerů pro veřejnost v podobě Tančírny. Tentokrát bude na pořadu dne tanec cha-cha. 

V pátek 24. listopadu se v Kulturním domě uskuteční Slavnostní závěrečná prodloužená tanečního a společenského kurzu. Vstupenky na stání je možné zakoupit online přes Smsticket. Vstup na slavnostní večer bude otevřen od 18:00. K tanci a poslechu zahraje Tataband.

V sobotu 25. listopadu pořádají Městské lázně další Sobotu plnou her

V sobotu 25. listopadu se v Podpalubí ZUŠ Jana Štursy uskuteční koncert kapely Lucky B. Vystoupení začíná s úderem 19:00 hodin. 

V neděli 26. listopadu se v Horácké galerii uskuteční Textilní dílna pro děti 8+ i dospělé s Ludmilou Pillmayerovou

V neděli 26. listopadu se v Kulturním domě uskuteční Andělský jarmark, který pořádá DDM. Čekají na vás tvořivé dílny, cukrárna, fotokoutek a krámky s vánočními dekoracemi. Začátek je v 9:00 hodin a jarmark trvá až do 16:00 hodin.

V neděli 26. listopadu se také uskuteční Koncert duchovní hudby v podobě vystoupení novoměstského smíšeného pěveckého sboru s názvem Mimochodem pod vedením Marka Peňáze. Koncert se uskuteční v evangelickém kostele v Jimramově. Hosté budou Vilém Cupák (sólo tenor) a Tereza Oravcová (varhany). Zazní Otčenáš Leoše Janáčka a další. 

V úterý 28. listopadu se od 17 hod. uskuteční pietní akt pro Ukrajinu. Povede jej nemocniční kaplan Vojtěch Hrouda a režisér Václav Marhoul. Akt začíná v 17:00 hodin na zahradě evangelického kostela. Na pietní akt naváže rozhovor, který se od 17:45 hod. uskuteční v Podpalubí ZUŠ Jana Štursy. Dobrovolné vstupné podpoří podporu Ukrajiny v podobě nákupu průzkumného dronu. 

V úterý 28. listopadu se v Horácké galerii od 18:00 hodin uskuteční další promítání ARTkina. Tentokrát bude promítán snímek s názvem Rebelové. Vstupné se platí na místě před začátkem promítání.

V úterý 28. listopadu se v Kulturním domě uskuteční vystoupení jedinečné čtveřice violoncellistů – Cello Republic. Začátek koncertu je v 19:00 hodin a vstupenky je možné zakoupit pouze online v rámci sítě Ticketportal. 

Ve středu 29. listopadu proběhne v Městských lázních další Saunový rituál. Ten se uskuteční od 18:00 hodin. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Například na hudební vystoupení písničkáře Karla Plíhala či na ples „neziskovek“ ve formě Spolubálu, kterého se letos uskuteční poslední ročník. Navíc můžete zakoupit vstupenky na Adventní koncert pro Pomněnku v podobě koncertu Clarinet Factory. V lednu přivitáme v Kulturním domě Ladislava Ziburu, který nám přiveze program s názvem Prázdniny v Evropě. Zároveň je také možné zakoupit vstupenky na travesti představení s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

Florbalový tým Juniorů se v sobotu 25. listopadu střetne v rámci 2. ligy (ČF) se dvěma soupeři. Utkání proběhnou ve Sportovní hale. Začátek bloku utkání je v 9:00 hodin. 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250