Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 21. dubna 2023

/ Erik Havlík

Omezení dopravy ul. Vlachovická a Purkyňova Informujeme, že z důvodu provádění výkopových prácí a uložení materiálu v rámci pracovního posuvného místa z důvodu výstavby nového …

Omezení dopravy ul. Vlachovická a Purkyňova

Informujeme, že z důvodu provádění výkopových prácí a uložení materiálu v rámci pracovního posuvného místa z důvodu výstavby nového vodovodu je v termínu od 17. dubna až do 30. června v platnosti částečná uzavírka silnice III/35314 parcelní č. 3911/2 ul. Vlachovická v km staničení 1,162 – 1,390 km od křižovatky se silnici III/01844 po křižovatku s místní komunikací ul. Purkyňova a dále pak úplná krátkodobá uzavírka místní komunikace ul. Purkyňova parc.č. 3005, od silnice III/35314 Vlachovická po železniční přejezd „NMnM Zastávka“. 

Děkujeme za pochopení.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 4. května, a to v čase od 9:30 do 12:30 hodin. Vypnutá oblast: část obce Olešná směr Nové Město na Moravě a Zubří.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 5. května v čase od 7:30 do 16:30 hodin. Vypnutá oblast: celá ulice Jánská včetně Auto Janíček čp. 222 (mimo č. 400), dále pak ul. Brněnská čp. 255 (tedy čerpací stanice), dále pak dům čp. 1277 a 1273. Ulice Soškova – areál firmy Roto včetně rodinného domu a okolí (budovy s čp. 1344, 651, 1564, 132, …), zároveň také část zahrádek za potokem (lokalita Ořeší), ulice Luční – oblast garáží, dále pak také lokalita U Pustého mlýna (Nad Pustým křížem – chaty, zahrádky).

Děkujeme za pochopení.

Oznámení Dopravce České dráhy, a. s. 

Provozovatel Správy železnic, s. o. a Dopravce České dráhy, a. s. informuje, že v době od 24. dubna až do 28. dubna proběhne v úseku Tišnov – Nedvědice na trati 251 nepřetržitá výluka. Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Náhradní autobusová doprava je organizovaná dle výlukového jízdního řádu. Více informací najdete na webu Českých drah. Výlukové jízdní řády si můžete v případě potřeby vyzvednout v kanceláři informačního centra.

Děkujeme za pochopení.

Den otevřených dveří v Mateřské škole 

Mateřská škola Nové Město na Moravě zve děti a jejich rodiče na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 26. dubna v čase od 15 do 17 hodin.

Kulturní akce

Zítra v sobotu 22. dubna proběhne v Horácké galerii od 13 hodin doprovodný program k probíhající výstavě Mezi nebem a zemí v podobě komentované prohlídky s názvem Pohled do duše Antonína Čalkovského. Součástí programu je promítání snímku, komentovaná prohlídka výstavy, ale i hudební vystoupení a další. Akce se zúčastní i vnučka autora. 

Zítra v sobotu 22. dubna se v Horácké galerii od 15 do 19 hodin uskuteční Workshop s hudební lázní. Akci pořádají hudebniny Andante. Workshop s hudební lázní povede Martina Jeličić ze společnosti Soundtherapy. 

Dům dětí a mládeže zve na tradiční Bazárek dětského oblečení a vybavení, který proběhne zítra v sobotu 22. dubna v Kulturním domě v čase od 9 do 11 hodin.

Chaloupky o. p. s. a Dům přírody Žďárských vrchů pořádají zítra v sobotu 22. dubna akci s názvem Den Země v podobě hledačky v ulicích Nového Města i za městem zakončenou „ pokladem“ a táborákem. Začátek trasy je u vrat Horáckého muzea v čase od 19:30 a 20:30 hodin. Akce se koná za každého počasí.

V pondělí 24. dubna se v KD od 19 hodin uskuteční další lekce Tančírny. Tentokrát v podobě lekce tance Tango. Vstupné 100 Kč za osobu se platí na místě. 

V úterý 25. dubna proběhne v Městských lázních od 11 hodin další Saunový rituál pro muže

Městská knihovna pořádá v úterý 25. dubna ve svých prostorách živou besedu, kterou povedou Lenka a Václav Špillarovi. Besede nese podtitul Země mezi sopkami a oceány. Těšit se můžete na poutavé povídání doplněné o unikátní záběry. Vstupné je dobrovolné.

V úterý 25. dubna se v KD uskuteční akce s názvem Bludný rybář Petr Nikl. Neobvyklá akce nabídne zážitek v podobě pásma textů a písní za použití masek a dalších rekvizit. Více informací najdete na webu města. 

V úterý 25. dubna se v Horácké galerii uskuteční další promítání ARTkina. Tentokrát v podobě snímku s názvem Svatý pavouk. Vstupné se platí na místě před začátkem promítání. 

Místní skupina Českého červeného kříže zve na besedu pro veřejnost na téma dárcovství krve s podtitulem Kávička s červeným křížem. Beseda proběhne ve středu 26. dubna od 16:30 hodin v budově Kulturního domu. Vstup je volný.

Ve středu 26. dubna se v Horácké galerii od 17 hodin uskuteční tradiční Absolvenstský koncert žáků ZUŠ. 

Ve čtvrtek 27. dubna se v KD od 19 hodin uskuteční další Chytrý kvíz v kulturáku

V sobotu 29. dubna proběhne v KD od 10 do 11 hodin Čarodějnická show Míšy Růžičkové. Vstupenky v předprodeji je možné zakoupit přes službu Ticketportal. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na divadelní představení Gádžové jdou do nebe, dále pak také zakoupíte vstupenky na koncert legendárního trumpetisty Laca Decziho, který v Novém Městě na Moravě oslaví své narozeniny se svojí kapelou s názvem Celula New York. Dále pak zakoupíte vstupenky i na další ze série koncertů Pódium NMNM. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

Zítra v sobotu 22. dubna proběhne od 6 hodin unikátní štafeta pro dámy s názvem NoMen Run. Začátek štafety je ve Vysočina Areně. Více informací o akci najdete na webu www.nomenrun.cz.

V neděli 23. dubna se na novoměstském fotbalovém hřišti od 12:30 hodin uskuteční zápas mezi dorostem týmu SFK Vrchovina a dorostem FK TJ Radešínské Svratky. Od 16 hodin pak proběhne také zápas mezi týmem SFK Vrchovina – Muži B a FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Doporučujeme však sledovat pro aktuální data web www.sfkvrchovina.com, kde se vždy dozvíte, zda se zápas z důvodu nepříznivého počasí opravdu uskuteční, anebo byl přeložen.

Ve středu 26. dubna se na novoměstském fotbalovém hřišti od 17:30 hodin uskuteční utkání mezi týmem SFK Vrchovina – Muži „A“ a ČSK Uherským Brodem. Jedná se o utkání, které bylo z důvodu nepříznivých podmínek přeloženo z 1. dubna.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250