Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 21. června 2023

/ Erik Havlík

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 22. června a to v …

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 22. června a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: Celá obec Pohledec včetně odběratelské trafostanice Pohledec vodárna (č. 200681), Pohledec družstvo (č. 200675), Pohledec Eurotel (č. 201278) a Pohledec Vojsko č. 200682 (Pohledecká skála).

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 4. července. Vypnutá oblast: Odběratelská trafostanice Nové Město Medin 1 (tedy ul. Vlachovická č. 619). 

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 12. července a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast ul. Radnická s čp. 1004 a 1009.

Děkujeme za pochopení.

Zasedání Zastupitelstva města Nové Město na Moravě

V pondělí 26. června se od 16 hodin uskuteční další Zasedání Zastupitelstva města Nové Město na Moravě. Od 15:30 hodin proběhnou již tradiční Hovory s občany.

Kulturní akce

Dnes ve středu 21. června se v Zámeckém podkroví Horácké galerie od 17 hodin uskuteční vernisáž výstavy Vysoké školy výtvarných umění. Ta představí tvorbu absolventů a pedagogů ateliéru textilní tvorby VŠVU v Bratislavě v podobě výstavy s názvem FIBER ART SPACE. Ve stejnou dobu se v prostorách Malé galerie rovněž v Horácké galerii uskuteční vernisáž výstavy Marie Tomášová: Vesmír v nás.

Zítra ve čtvrtek 22. června přivítáme v 17 hodin v Kulturní domě vzácného hosta. Je jím Jiří Martínek alias Doktor Vševěd. Besedu povedou autoři podcastu (Pře)Žij historii, kteří se spolu s ním budou bavit o vědě, popularitě, natáčení pořadu a dalších tématech. Prostor bude připraven i na vaše dotazy. Vstup je volný.

V sobotu 24. června se na Koupališti od 13 do 17 hodin uskuteční oslava výročí 25 let Portima v podobě akce s názvem Společně plujeme už 25 let. Těšit se třeba můžete na aktivity pro děti, koncert kapely Doort a další. 

V sobotu 24. června se uskuteční vůbec první Komentovaná prohlídka města v tomto kalendářním roce. Sraz zájemců o prohlídku je v 16 hodin u budovy Horáckého muzea. Oblíbený průvodce Adam Dostál vás provede historií domů a slavných osobností v centru města.

V úterý 27. června se v Horácké galerii od 18 hodin uskuteční dalští promítání ARTkina. Tentokrát v podobě snímku s názvem Neuvěřitelné, ale pravdivé. Vstupné se platí na místě před začátkem akce.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na představení s názvem Všechny báječné věci. V prodeji už jsou také vstupenky na velkolepý koncert Wandworth Youth Orchestra, na Radůzu, srpnový koncert Vlčnovjanky nebo také na lednové travesti představení s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Zároveň také můžete zakoupit vstupenky na koncert kapely Dva, který se uskuteční v Horáckém muzeu při příležitosti vernisáže výstavy The Creaks, nebo také můžete zakoupit vstupenky na festival Kopec Muziky, který se koncem července v našem městě uskuteční.  Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Ztráty a nálezy

Dne 8. června byly u popelnic na ul. Radnické nalezeny klíče. Zároveň bylo také 8. června před Městským úřadem nalezeno pouzdro od bezdrátových sluchátek. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250