Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 20. prosince 2023

/ Erik Havlík

Vyslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 20. prosince 2023.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. ledna, a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: Horácká galerie a dále pak také budova dopravce na autobusovém nádraží. Děkujeme za pochopení.

Otevírací doba Horáckého muzea a Informačního centra

Informační centrum oznamuje o změnách otevírací doby v průběhu nadcházejících vánočních svátků. Až do soboty 23. prosince bude Horácké muzeum a informační centrum otevřeno beze změny. Na Štědrý den a na Boží hod bude mít zavřeno. Na Druhý svátek vánoční a následně pak každý den až do neděle bude mít otevřeno. Na Nový rok bude Informační centrum a Horácké muzeum zavřené. 

Vánoce v kostele sv. Kunhuty

Jakým způsobem budou letos probíhat vánoční akce v kostele svaté Kunhuty? Na Štědrý den se v 7:30 hodin uskuteční Mše svatá ze 4. neděle adventní, v 16:00 hodin zazní Mše svatá zvláště pro rodiny s dětmi, od 17:00 hodin pak proběhne tradiční troubení z kostelní věže a ve 22:30 hodin Půlnoční mše v podobě České mše vánoční J. J. Ryby. Na Boží hod mše proběhnou v čase 7:30, v 9:00 a v 10:30 hodin. Na Druhý svátek vánoční se mše uskuteční v 7:30 a v 9:00 hodin. Na Nový rok proběhnou mše ve stejných časech jako na Druhý svátek vánoční, tedy v 7:30 a v 9:00 hodin. Prohlídky betléma v kostele bude možné uskutečnit 25., 26. a 31. prosince a zároveň také na Nový rok, a to vždy v čase od 14:00 do 16:00 hodin. 

Vánoce v evangelickém kostele

I letos se můžete v podání ČCE evangelické těšit na Dětskou vánoční hru, která se v evangelickém kostele sehraje na Štědrý den s úderem 16:00 hodiny. Ještě předtím se ale v neděli 24. prosince uskuteční sváteční bohoslužba, a to od 9:00 hodin. Ve stejný čas bohoslužba proběhne na Boží hod vánoční, stejně tak tomu bude i v neděli 31. prosince. 7. ledna se pak také můžete těšit na Novoroční koncert. Ten se ale letos mimořádně uskuteční v kostele sv. Kunhuty. Vystoupí Novoměstský smíšený pěvecký sbor Mimochodem pod vedením Marka Peňáze, Vilém Cupák, Tereza Oravcová nebo Kateryna Holub. Zazní Otčenáš Leoše Janáčka, Missa Brevis Zdeňka Lukáše a další skladby pro smíšený pěvecký sbor. Výtěžek ze vstupného podpoří Domov Pomněnka. Koncert proběhne v 17:00 hodin.

Svoz komunálního odpadu v průběhu vánočních svátků

Svoz SKO původně plánovaný na pondělí 25. prosince bude proveden již v sobotu 23. prosince a svoz SKO plánovaný na pondělí 1. ledna se překládá na úterý 2. ledna. Tyto změny se týkají lokalit jako – katolický a evangelický hřbitov, BILLA, ul. Nad Městem, Maršovská Rychta, podniky v Maršovicích, dále pak ul. Wolkerova, Čapkova, Mrštíkova, Kárníkova, Vančurova, Olbrachtova, Německého, Němcova, Jamborova, Podlouckého, Blažíčkova, Horní, dále pak také Nemocnice Nové Město na Moravě, také ul. Bezručova, Maršovská, Šimkova, Štursova, Sportovní, L. Čecha, Tyršova – od ul. Žďárské po křižovatku L. Čecha, Radnická, Makovského, Bělisko, Na Výsluní, Lesní, Polní, Zahradní, Mírová – rodinné domy, Výhledy, Maršovice, Rokytno, Studnice.

Dále pak také informujeme, že svoz SKO plánovaný na úterý 26. prosince bude proveden ve středu 27. prosince – týká se lokalit v Novém Městě na Moravě (ul. Vlachovická, Hotel SKI, Slavkovice, ul. Petrovická, Pohledec, Komfi, Chlazení Daněk, Plazmatech, Petrovice, Jiříkovice). Pokud nebude sběrná nádoba ke svozu přistavena v daném termínu, bude vyvezena až při dalším řádném svozu.

V období od 21. prosince až do 2. ledna příštího roku bude přerušen provoz recyklačního dvora Posledním dnem letošního roku, kdy bude recyklační dvůr pro občany i firmy otevřen, je středa 20. prosince. K obnovení provozu RD dojde ve středu 3. ledna.

Prodej vánočních kaprů 

Prodej vánoční kaprů bude i letos probíhat na Vratislavově náměstí, stejně tak i na sádkách. Prodávat se na obou místech budou od čtvrtka 21. prosince až do soboty 23. prosince, a to vždy v čase od 8:00 do 16:00 hodin.

Kulturní akce  

Dnes ve středu 20. prosince v Kulturním domě od 19:00 hodin uskuteční další Chytrý kvíz.

Zítra ve čtvrtek 21. prosince se ve Sportovní hale uskuteční Vánoční horolezecký trénink. Začátek je ve 16:15 hod. 

Zítra ve čtvrtek 21. prosince se v Gymnáziu Vincence Makovského uskuteční událost pro veřejnost s názvem S Vánocemi za dveřmi. V 15:30 hodin se můžete těšit na vystoupení, v 17:30 hodin na vánoční troubení a v 18:00 hodin na další vystoupení pro veřejnost. Rezervace místenek na jednotlivá vystoupení je možná na stránkách školy, kde také získáte více informací o samotné akci.

V sobotu 23. prosince zvou skautky a skauti ze střediska Bílý štít všechny na již tradiční akci s názvem Betlémské světlo pod stromem, která se uskuteční v podvečer od 18:00 hod. pod Vánočním stromem na Vratislavově náměstí. Přijďte si i vy na Vratislavovo náměstí pro plamének Betlémského světla. Vezměte si s sebou lucerničku se svíčkou. Koledy zahraje skautský Betlém band.

Troubení koled z věže kostela sv. Kunhuty se uskuteční na Štědrý den v 17:00 hodin. 

V pátek 29. prosince se v ulicích našeho města v čase od 10:00 do 14:00 hodin uskuteční již osmý ročník Novoměstského kufrování. Na konci vás bude čekat horký nápoj čaje nebo paštika. Start i cíl je v Horáckém muzeu. Trasy budou připraveny pro rodiny s dětmi, jednotlivce, ale i běžce. Zájemcům na vyžádání změříme čas. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Nově máme také v prodeji dárkové poukazy, které můžete využít například jako ideální dárek pro své blízké. Zároveň Vám vstupenky v informačním centru rádi zabalíme do speciálních obálek. Spuštěný předprodej je na další LiStOVáNí, dále pak na koncert Vladimíra Javorského, na divadlo Božská Sarah, na Větrnou pohádku, nebo také na Petra Nikla a Ondřeje Smeykala, metalový koncert dvou kapel INSANIA & D.O.P., nebo také na vystoupení jazzové divy a jejího kolegy s podtitulem Tellinger & Fresk. Novinkou je také možnost koupě speciálního poukazu na Houbařský kurz s Danielou. V prodeji jsou také vstupenky na divadelní představení Rozmarné léto, které se uskuteční v září příštího roku. 

Blíží se také beseda s Ladislavem Ziburou, který nám přiveze program s názvem Prázdniny v Evropě. Zároveň je také možné zakoupit vstupenky na travesti představení s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Ztráty a nálezy

Na podatelně MěÚ jsou k vyzvednutí dioptrické brýle, které byly nalezené v Městské knihovně. Dále pak také tlačítkový mobilní telefon, který byl na ul. Masarykova nalezen 13. prosince. Zároveň byly v Penny Marketu nalezeny klíče s přívěskem. Začátkem prosince byl poblíž autobusového nádraží směrem k ZUŠ Jana Štursy nalezen mobilní telefon. Všechny nálezy je možné si vyzvednout na podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250