Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 2. února 2024

/ Erik Havlík

Vyslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 2. února 2024.

Oznámení linkového dopravy VDV a linky MHD Nové Město na Moravě

Vážení cestující, v termínu od 7. do 18. února se koná Mistrovství světa v biatlonu a bude docházet k omezení dopravy, uzavírkám a pravděpodobně i ke zpožďování linek. Zastávka Nové Město na Moravě, nemocnice nebude v čase od 12:00 do 22:00 hodin obsluhována linkou 840 102, 840 108, 840 120, 841 120, 840 130, 840 207, 841 207, 840 315, 841 315 a 840 903. Zastávka Nové Město na Moravě, Hotel Ski nebude obsluhována. 

Oznámení o lince MHD: Zastávky Nové Město na Moravě Nemocnice, pod Nemocnicí a u Medinu nebudou obsluhovány linkou 845 101 a 845 102. Náhradní zastávka bude nahrazena přímo zastávkou v Nemocnici Nové Město na Moravě.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 13. února, a to v čase od 7:30 do 14:30 hod. Vypnutá oblast: část Olešné, a to dům s čp. 110, 111 a 123.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 20. února, a to v čase od 07:30 do 11:30 hod. Vypnutá oblast: sloupová trafostanice N.Město vlek (pod Harusovým kopcem – lyžařský vlek, můstek, vodárna VAS, a.s., veřejné osvětlení). 

Děkujeme za pochopení.

Přátelské posezení u kávy a čaje

I. Základní škola Nové Město na Moravě srdečně zve na svoje Přátelské posezení u kávy a čaje s ukázkami výuky a metod práce v prvních třídách. Uskuteční se 22. února od 15:30 hodin v Přístavbě školy na Sportovní ulici. 

Pozvánka Městské knihovny

Městská knihovna pořádá 6. března Besedu s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou. Na ni je již teď možné si zakoupit vstupenky v předprodeji. Můžete je zakoupit v rámci sítě smsticket nebo osobně v kanceláři informačního centra. 

Výzva Nadačního fondu

Nadační fond Nového Města na Moravě vyhlašuje další výzvu na podporu projektů v roce 2024. Žádost mohou podávat fyzické i právnické osoby, které se zaměřují na témata a činnosti zejména ve prospěch obyvatel Nového Města na Moravě. Více informací najdete na stránkách Nadačního fondu. 

Oznámení Horácké galerie o zrušeném koncertu

Informujeme, že Slavnostní koncert k 60. výročí Horácké galerie, který se měl dnes uskutečnit v Horácké galerii se z důvodu nemoci neuskuteční a koncert bude přesunutý na jiný, náhradní termín. Děkujeme za pochopení. 

Oznámení o plánované uzavírce Vratislavova náměstí

V souvislosti s doprovodným programem MS v biatlonu 2024, které letos hostí naše město, vyjde v platnost dopravní omezení Vratislavova náměstí. Je tomu tak proto, aby došlo k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu při pořádání těchto akcí v rámci mistrovství.

K úplné uzavírce Vratislavova náměstí dojde vždy v průběhu kulturních akcí, které se první týden mistrovství uskuteční. To platí tedy pro zahájení a následný koncert Ewy Farné, který se uskuteční v úterý 6. února. Dále pak pro čtvrtek 8. února, kdy proběhne koncert MAYDAY, Buty a další doprovodný program v podobě podpisové akce biatlonových hvězd, a zároveň také pro sobotu 10. února, kdy proběhne koncert Anny K.

V pondělí 5. února a v úterý 6. února vychází v platnost další uzavírka, která postihne část náměstí, a to konkrétně od budovy Polikliniky směrem k Horácké galerii. Objízdná trasa bude v tomto případě uskutečněna po diagonále a části náměstí kolem Horáckého muzea.

V neposlední řadě bude od 4. února až do 11. února omezen průjezd částí náměstí před kostelem sv. Kunhuty. Tedy část komunikace mezi kostelem a sochou Vratislava z Pernštejna. Objízdná trasa bude uskutečněna od budovy Polikliniky k Horácké galerii / staré poště a umožněn průjezd vozidel na hlavní komunikaci, dále po diagonále a části náměstí kolem Horáckého muzea dále po místních komunikacích. 

V návaznosti na plánované uzavírky Vratislavova náměstí také informujeme, že v souvislosti s konáním mistrovství nastanou další plánovaná omezení v dopravě v podobě úplných či částečných uzavírek silnice II. a III. třídy, místních komunikací a veřejně přístupných účelových komunikací v ORP Nové Město na Moravě. Jejich kompletní přehled najdete na stránkách města.

Kulturní akce

O tomto víkendu v sobotu i v neděli se v Městských lázních uskuteční tzv. Víkend plný her v bazénové hale

Zítra v sobotu 3. února se v našem městě uskuteční již tradiční oslavy Masopustu. Barevný průvod má sraz ve 14:00 hodin u kostela sv. Kunhuty. Slavnostní průvod za doprovodu dechového souboru Z-UŠÁCI projde zastaveními po Vratislavově náměstí. Masopustní veselí se poté přesune do kulturního domu, kde Dům dětí a mládeže od 15:30 hodin pořádá svůj Masopustní karneval pro děti. Při něm se děti mohou těšit na fotokoutek, airbrush tetování, dobroty od K clubu, výtvarné dílny a další. 

V pondělí 5. února se můžete v Kafínu na Malé ulici těšit na další ze serie Books & Coffee, které tentokrát proběhne od 18:00 hodin. Pořádá spolek Lysina.

Ve stejný den, tedy v pondělí 5. února se v kulturním domě od 19:00 hodin uskuteční kombinovaný artový večer s názvem Líheň, při kterém se setkají umělec Petr Nikl a výtvarník Ondřej Smeykal. Na speciální večer, postavený na dialogu světla a zvuku můžete v předprodeji zakoupit vstupenky v kanceláři informačního centra nebo v rámci sítě smsticket.cz. 

V úterý 6. února dojde na Vratislavově náměstí k slavnostnímu zahájení MS v biatlonu 2024. Doprovodný program zahrnuje vystoupení Běžkařská Odyssea od Bratrů v tricku, které začíná v 18:30 hodin, dále pak samotný program zahájení, který oficiálně začne v 19:00 hodin vyvěšením vlajky a hymnou Mezinárodní biatlonové unie. Dále pak také proběhne speciální show s názvem Biathlon in the Sky, která slibuje neskutečné akrobatické výkony na zemi, na trampolínách i ve vzduchu ve výškách. Akrobaté při ní obsadí celé náměstí Nového Města na Moravě a předvedou to nejlepší z fenoménu nový cirkus. Zahájení pak také doplní koncert Ewy Farné, který začíná s úderem půl osmé. 

Další doprovodný program se uskuteční ve čtvrtek 8. února. V 17:00 hodin vystoupí místní kapela MAYDAY a následně pak legenda české populární hudby, skupina BUTY. Její koncert začíná v 19:00 hodin. Mezitím se také můžete těšit na podpisovou akci biatlonových hvězd, a to rovněž přímo na náměstí, která započne s úderem 18:00 hodiny. 

V sobotu 10. února pořádají Městské lázně Saunový rituál a také speciální Noční lázně

Ve stejný den, tedy v sobotu 10. února proběhne na Vratislavově náměstí další doprovodný program. Tentokrát v podobě koncertu Anny K, který začíná ve 13:00 hodin. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Například na Koncert Vladimíra Javorského nebo na divadlo Božská Sarah. V prodeji jsou již také vstupenky na metalový koncert dvou kapel, a to INSANIA & D.O.P., nebo také na vystoupení Tellinger & Fresk. V prodeji jsou také vstupenky na divadelní představení Rozmarné léto od Divadla v Celetné a také na koncert Bratří Ebenů. V březnu pak Městská knihovna pořádá další besedu, Tentokrát s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou. I na ni je možné zakoupit zvýhodněné vstupenky v předprodeji. 

Ztráty a nálezy

Městská policie nabízí k adopci psa, který se našel u křižovatky Olešná / Křídla. Jedná se o pětiletou fenu německého ovčáka, slyšící na jméno Brita. Případný zájemce nechť kontaktuje strážníky na tel. 602 555 156.

Sportovní informace

Sjezdovka Ski Harusák bude mít přes konání MS v biatlonu otevřeno bez omezení.

Dále pak vybíráme z programu mistrovství. Ve středu 7. února se v 17:20 hodin pojede smíšená štafeta, v pátek 9. února se v 17:20 hodin pojede sprint žen, v sobotu 10. února se v 17:05 pojede sprint mužů a v neděli 11. února se pojedou dva závody. Ten první ve 14:30 hodin v podobě stíhacího závodu žen a ten druhý v 17:05 hodin v podobě stíhacího závodu mužů

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250