Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 2. června 2023

/ Erik Havlík

Oznámení a přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 22. června a to v …

Oznámení a přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 22. června a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: Celá obec Pohledec včetně odběratelské trafostanice Pohledec vodárna (č. 200681), Pohledec družstvo (č. 200675), Pohledec Eurotel (č. 201278) a Pohledec Vojsko č. 200682 (Pohledecká skála).

Schůzka s rodiči budoucích prvňáčků II. ZŠ Leandra Čecha

Schůzka s rodiči budoucích prvňáčků II. ŽŠ Leandra Čecha proběhne 8. června v 15.30 v hudebně školy.

Těšíme se na Vás.

Kulturní akce

Městská knihovna zve na výstavu na chodbě, kde až do konce měsíce najdete ukázku olejomaleb Petra Fafílka s názvem Nálady Vysočiny.

Dnes v pátek 2. června probíhá v našem městě již tradiční akce Noc kostelů. Zahájení proběhne v 17 hodin v kostele sv. Kunhuty. V něm pak můžete také podniknout komentovanou prohlídku Černé kaple. Evangelický kostel pak od 18:30 hodin zve například na lukostřelecký turnaj u kostela pro malé i velké, ale také na vědomostní kvíz pro všechny věkové kategorie (nejen) o evangelickém kostele. Zároveň bude také evangelický kostel, kostel sv. Kunhuty a také hřbitovní kostelíček po dobu trvání akce přístupný veřejnosti. Evangelický kostel v čase od 18:30 do 21:30 hodin a kostel sv. Kunhuty spolu s hřbitovním kostelíčkem v čase od 18:30 hodin až do 22 hodin. 

Zítra v sobotu 3. června se v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin uskuteční další Farmářský trh. Těšit se můžete na kvalitní nabídku potravin a produktů s jasným původem. Doprovodný program začíná v 9 hodin. Tentokrát v podobě tvoření s mateřským centrem Walda.

Sdružení krajina pořádá tradičně botanicko-zoologickou vycházku. Sraz je zítra v sobotu 3. června v 9:30 na Odranci u Kulturního domu.

V neděli 4. června pořádá SK Petrovice Den dětí v Petrovicích. Těšit se můžete na různé soutěže a další. Začátek je ve 13 hodin a vstupné se platí v hodnotě 100 Kč. 

V úterý 6. června se v Městských lázních uskuteční další Saunový rituál pro muže. Začátek je v 11 hodin. 

V Nemocnici Nové Město na Moravě proběhne pro zájemce z řad laické veřejnosti v úterý 6. června další bezplatný Kurz první pomoci. Ten se uskuteční v 17 hodin v pavilonu chirurgických oborů v zasedací místnosti pod heliportem. Kurz, který povede MUDr. Karolína Brodinová, vedoucí lékařka urgentního příjmu, potrvá dvě hodiny.

Mateřské centrum Lístek pořádá v úterý 6. června v Městských lázních lekce plavání rodičů s dětmi od 1,5 do 3 let věku s názvem Veselá želvička pod vedením lektorky. Akce je zdarma. Více informací o možnosti přihlášení najdete na webu města v sekci akce. 

Ve středu 7. června se v sálu Podpalubí ZUŠ Jana Štursy od 17 hodin uskuteční vystoupení souboru bicích nástrojů ASAF a jeho hostů.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na další ze série koncertů Pódium NMNM či na představení s názvem Všechny báječné věci. V prodeji už jsou také vstupenky na Radůzu, na lednové travesti představení s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Zároveň zakoupíte vstupenky na koncert Melanie Scholtz, nebo také startovné na tradiční Pochod srdcem Vysočiny. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace  

Tradiční horolezecká čtyřiadvacetihodinovka a dvanáctihodinovka na kolech se uskuteční teď o víkendu 3. – 4. června. Hromadný start je zítra v sobotu 3. června ve 12:00 hodin v Autokempu Sykovec. Bližší informace najdete na webu města v sekci akce. 

V neděli 4. června se ve 13 hodin na novoměstském fotbalovém hřišti tým dorostu SFK Vrchovina střetne se svým soupeřem v podobě dorostu klubu SK Bystřice nad Pernštejnem. V 16:30 pak naváže zápas týmu SFK Vrchovina Muži B a FK Pelhřimov.

Ztráty a nálezy

Dne 22. května se v blízkosti školní jídelny II. ZŠ našly brýle s pouzdrem. Dne 24. května se na Komenského náměstí před obchodem Pepco našly dva svazky klíčů. Dne 31. května se v blízkosti kolejí u vlakového nádraží, směr Maršovice našel klíč. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250