Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 17. listopadu 2023

/ Erik Havlík

V den státního svátku si můžete přečíst pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 17. listopadu.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 24. listopadu (pá), a to od 7:30 do 10:00 hodin. Vypnutá oblast: Radňovice,  a to horní část obce od domu čp. 1, 97, 77, 78, 72, 52 (prodejna), dále pak č. 30, 54 (Základní škola), a dále pak také čp. 8, 9 a 96 směr Harusův kopec.

Ve stejný den pak také bude část obce Radňovice postihnuta přerušením dodávky elektrické energie v čase od 10:00 do 12:30 hodin. Vypnutá oblast: část obce od domu čp. 90, 10, 43, 44, 39, 37, 41, 5 a 73 směrem k silnici č. 19 a dále pak také část obce konkrétně domy směrem od Nového Města směr Žďár nad Sázavou vlevo od silnice č. 19.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 28. listopadu (út), a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Soškova s čp. 1346 (TS služby s.r.o.).

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 6. prosince, a to v čase od 07:30 do 12:30. Vypnutá oblast: ul. Horní, ul. Mírová a Výhledy (oblast zástavba rodinných domů) + řadové garáže u dráhy, ul. Malá, a to od č. 189 (Hospoda U Matěje) po viadukt, dále pak také ul. Tyršova, a to kostelíček, hřbitov a zahrádky v okolí, dále pak také lokalita nových RD „u zahradnictví“ (ul. Šípková, Nad Tratí, Kaštanová, Jedlová), odběratelská trafostanice Nové Město T16 lesy (č. 200564), odběratelská trafostanice TS NM SOŠ č. 704265 (Bělisko č. 295, SOŠ), také odběratelská trafostanice TS NM Enpeka č. 200576 (Bělisko č. 389 Enpeka – Penzion Vrchovina).

Děkujeme za pochopení.

Pozvánka Městské knihovny

Městská knihovna zve na besedu s filmovým a hudebním kritikem Janem Rejžkem, která se v jejich prostorách uskuteční příští týden ve čtvrtek 23. listopadu od 17:00 hodin. Jan Rejžek zavzpomíná na svého kolegu Jiřího Černého, poví zábavné historky a také představí svou novou knihu pamětí. Knihu bude možné si na místě i zakoupit.

Pozvánka Horáckého muzea

Již zítra v sobotu 18. listopadu pořádá Horácké muzeum seminář pro veřejnost, který se uskuteční při příležitosti 135. výročí narození Jaromíra Nečase. Tato akce je veřejnosti zdarma plně přístupná a bude zde i prostor na diskusi s přednášejícími. Připraveno bude i drobné občerstvení. Osobnost Jaromíra Nečase přiblíží historik Horáckého muzea Libor Denk, dále pak také David Stulík, Pavel Dvořák, Jan Cholínský. 

Kulturní akce 

Dnes v pátek 17. listopadu se v Kulturním domě uskuteční hudební vystoupení kapely Hop Trop.

Zítra v sobotu 18. listopadu proběhne v parku na Vratislavově náměstí další Farmářský trh. Tentokrát v zimním režimu v čase od 8:00 do 11:00 hodin. Farmářský trh jako tradičně nabídne kvalitní nabídku potravin a produktů s jasným původem. 

Zítra v sobotu 18. listopadu se v Kulturním domě od 10:00 do 11:00 hodin uskuteční vystoupení zábavné dvojice pro děti Štístko a Poupěnka.

Zítra v sobotu 18. listopadu pořádají Městské lázně Noční lázně a Saunové rituály. Otevřeno tedy bude do půl dvancáté večer. V 11:30 hod můžete využít speciálního rituálu pro děti a rodiče v zážitkové sauně, ve 20:30 hod. parní sauny s peelingem a ve 22:00 hod. finské sauny. 

V předsálí Kulturního domu se zítra v sobotu 18. listopadu od 20:00 hodin pod taktovkou K Clubu uskuteční Disco Gipsy Night. Vstupné se platí v hodnotě 80 Kč. 

V neděli 19. listopadu proběhne od 16:00 hodin další promítání KINA. Tentokrát v podobě snímku pro děti, a to tedy pokračování úspěšného animovaného filmu s názvem Esa z pralesa, tentokrát s podtitulem Světové dobrodružství. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem promítání. 

Ve stejný den, tedy v neděli 19. listopadu se pak od 19:00 hodin uskuteční další ze série LiStOVáNí. Tentokrát se můžete těšit na Literární hysterii. Zábavný program tentokrát doplní česká influencerka a popularizátorka české literatury známá jako COJEZOE.

V úterý 21. listopadu se můžete těšit na další promítání KINA, Tentokrát v podobě romantického sci-fi snímku s názvem Generace F. Začátek promítání je v 19:00 hodin a vstupné se platí na místě.

Ve středu 22. listopadu nabídne Nemocnice Nové Město na Moravě Movember holičství, které bude možné nalézt ve foyer chirurgického pavilonu. Dostupné bude v čase od 9:00 do 12:00 hodin. Zájemce oholí budoucí kadeřnice ze žďárské Střední školy obchodní a služeb. Výtěžek z charitativní „holírny“ poputuje nadačnímu fondu Muži proti rakovině.

Ve středu 22. listopadu se v Horácké galerii od 17:00 hodin uskuteční další vernisáž. Tentokrát umělce Štěpána Vrbického. 

Ve stejný den se pak v Kulturním domě od 19:00 hodin uskuteční další Chytrý kvíz v kulturáku.

Ve čtvrtek 23. listopadu se v Kulturním domě uskuteční další z tanečních večerů pro veřejnost v podobě Tančírny. Tentokrát bude na pořadu dne tanec cha-cha. 

V pátek 24. listopadu se v Kulturním domě uskuteční Slavnostní závěrečná prodloužená tanečního a společenského kurzu. Vstupenky na stání je možné zakoupit online přes Smsticket. Vstup na slavnostní večer bude otevřen od 18:00. K tanci a poslechu zahraje Tataband.

V sobotu 25. listopadu pořádají Městské lázně další Sobotu plnou her

V sobotu 25. listopadu se v Podpalubí ZUŠ Jana Štursy uskuteční koncert kapely Lucky B. Vystoupení začíná s úderem 19:00 hodin. 

V neděli 26. listopadu se v Horácké galerii uskuteční Textilní dílna pro děti 8+ i dospělé s Ludmilou Pillmayerovou. Na dílnu je možné se přihlásit předem, a to do 20. listopadu na pokladně Horácké galerie.

V neděli 26. listopadu se v Kulturním domě uskuteční Andělský jarmark, který pořádá DDM. Čekají na vás tvořivé dílny, cukrárna, fotokoutek a krámky s vánočními dekoracemi. Začátek je v 9:00 hodin a jarmark trvá až do 16:00 hodin.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Například na hudební vystoupení písničkáře Karla Plíhala či na ples „neziskovek“ ve formě Spolubálu, kterého se letos uskuteční poslední ročník. Navíc můžete zakoupit vstupenky na Adventní koncert pro Pomněnku v podobě koncertu Clarinet Factory. V lednu přivitáme v Kulturním domě Ladislava Ziburu, který nám přiveze program s názvem Prázdniny v Evropě. Zároveň je také možné zakoupit vstupenky na travesti představení s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

Fotbalový klub SFK Vrchovina si na zimní období přichystal halové fotbalové turnaje, a to ve spolupráci s OFS Žďár nad Sázavou a ve spolupráci s Městem Nové Město na Moravě. Turnaje začínají 26. listopadu a potrvají až do 17. března příštího roku. Více informací je možné nalézt na stránkách hala.nmnm.cz.

Florbalový tým Juniorů se v sobotu 25. listopadu střetne v rámci 2. ligy (ČF) se dvěma soupeři. Utkání proběhnou ve Sportovní hale. Začátek bloku utkání je v 9:00 hodin. 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250