Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 15. ledna 2024

/ Erik Havlík

Vyslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 15. ledna 2024.

Kulturní akce

Zítra v úterý 16. ledna se uskuteční vůbec první lekce Houbařského kurzu s Danielou.

Ve středu 17. ledna se v Městských lázních od 11:00 hodin uskuteční další Saunový rituál pro muže

Ve středu 17. ledna dojde v Horácké galerii k zahájení výstavy výsledků již 7. ročníku studentské komiksové soutěže s názvem CS.KOMIKS.23. Součástí novoměstské výstavy bude prezentace putovní výstavy Pocta Rychlým šípům, kterou k 80. výročí klubu Rychlých šípů uspořádala Skautská nadace Jaroslava Foglara, a rovněž reprodukce originálů původních komiksů od dvojice Foglar – Fischer. Vernisáž komiksové výstavy začíná s úderem 17:00 hodiny. 

V sobotu 20. ledna se v kulturním domě od 19:00 hodin uskuteční Fotbalový ples, který pořádá SFK Vrchovina. Těšit se můžete na předtančení skupiny Rizzers, dále pak také hudbu kapely Doort, vyhlášení fotbalové jedenáctky roku, bohatou tombolu a další. Předprodej vstupenek stále probíhá v rámci sítě smsticket nebo je také můžete zakoupit v kanceláři informačního centra. 

Ve stejný den se pak také uskuteční Farmářský trh, kterým zahájíme 14. ročník. Trh, který proběhne v čase od 8:00 do 11:00 hodin, nabídne jako obvykle kvalitní nabídku potravin a produktů s jasným původem. 

V neděli 21. ledna se v kulturním domě uskuteční promítání dvou filmů. V 16:00 hodin promítneme animovanou pohádku pro děti v podobě Mlsných medvědích příběhů s podtitulem Na pól! Dalším snímkem, který budeme promítat, je film s názvem Jak přežít svého muže. Ten začíná v 18:00 hodin. Vstupné se platí na místě před začátkem promítání. 

Ve stejný den se pak také v prostorách K Clubu uskuteční další LiStOVáNí. Tentokrát Lukáše Hejlíka doplní herečka Petra Bučková. Společně uvedou knihu Holčička a cigareta. Vstupenky v předprodeji je rovněž možné zakoupit v kanceláři informačního centra nebo v rámci sítě smsticket.cz. 

Ve stejný den, tedy v neděli 21. ledna se pak také v kostele sv. Kunhuty uskuteční koncert mužského pěveckého sboru Novocantus. Ten bude zcela zdarma a začíná s úderem 17:00 hodin. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Například na koncert Vladimíra Javorského, na divadlo Božská Sarah, na Petra Nikla a Ondřeje Smeykala. Již teď můžete zakoupit vstupenky také na metalový koncert dvou kapel, a to INSANIA & D.O.P., nebo také na vystoupení jazzové divy a jejího kolegy s podtitulem Tellinger & Fresk. V prodeji jsou také vstupenky na divadelní představení Rozmarné léto a koncert Bratří Ebenů. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Ztráty a nálezy

Na přechodu u Autocentr Hudec byl v pátek 5. ledna nalezen klíč. V pátek 5. ledna byl také na cestě u říčky Bezděčky, tedy v prostoru mezi Luční ulicí a ulicí Hájkovou nalezen klíč. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250