Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 14. února 2024

/ Erik Havlík

Vyslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 14. února 2024.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 20. února, a to v čase od 07:30 do 11:30 hod. Vypnutá oblast: sloupová trafostanice Nové Město na Moravě vlek (tedy pod Harusovým kopcem – lyžařský vlek, můstek, vodárna VAS, a.s. a v neposlední řadě veřejné osvětlení). 

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 27. února, a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: Olešná samota – Dvůr Cinzendorf.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 5. března, a to v čase od 7:30 do 15:30 hodin. Vypnutá oblast: v Novém Městě ulice Petrovická konkrétně od novostavby s čp. 1330 směr Svárov, dále pak celá lokalita Svárova, ul. Nečasova od parc. čp. 2704/4 a parc. čp. 2695 směrem na Novou Ves, celá obec Nová Ves, a to včetně trafostanice N. Ves, dále pak v Nové Vsi Bioplyn, tedy areál družstva s bioplynovou stanicí, dále pak také trafostanice N.Ves Plastpol, zároveň také oblast Olešná samota / Dvůr Cinzendorf, dále pak část obce Olešná konkrétně od domu čp. 124, 61, 64, 48 a 81 směrem na Nové Město a Zubří, dále pak v Olešné areál bývalého družstva, zároveń také vysílač na kopci směr na obec Křídla (ZD N.Město, JOKA Mareček, Bárta, truhlářství, Barko s.r.o., …….).

Děkujeme za pochopení.

Přátelské posezení u kávy a čaje

I. Základní škola Nové Město na Moravě srdečně zve na svoje Přátelské posezení u kávy a čaje s ukázkami výuky a metod práce v prvních třídách. Posezení se uskuteční 22. února v čase od 15:30 hodin v Přístavbě školy na Sportovní ulici. 

Pozvánka Městské knihovny

Městská knihovna pořádá 6. března Besedu s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou. Na ni je již teď možné si zakoupit vstupenky v předprodeji. Můžete je zakoupit online v rámci sítě smsticket nebo také osobně v kanceláři informačního centra. 

Zároveň upozorňujeme, že až do konce února najdete na chodbě před Městskou knihovnou výstavu prací žáků Mateřské školy Nové Město na Moravě s názvem My se zimy nebojíme

Kulturní akce 

V sobotu 17. února se na Vratislavově náměstí v čase od 8:00 do 11:00 hodin uskuteční další Farmářský trh. Ten jako tradičně nabídne kvalitní nabídku potravin a produktů s jasným původem. 

Ve středu 21. února se v kulturním domě od 17:00 hodin uskuteční Divadelní inscenace tanečního, literárně dramatického, výtvarného a hudebního oboru s podtitulem Cesta zpátky, která vznikla na motivy knihy Modrý pták. Představení o hledání je vhodné pro všechny věkové kategorie. Ve středu 21. února a ve čtvrtek 22. února se dopoledne uskuteční představení pro žáky základních škol. A právě ve středu 21. února v 17:00 hod. proběhne představení pro veřejnost.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Například na Koncert Vladimíra Javorského nebo na divadlo Božská Sarah. V prodeji jsou již také vstupenky na metalový koncert dvou kapel, a to INSANIA & D.O.P., nebo také na vystoupení Tellinger & Fresk. V prodeji jsou také vstupenky na divadelní představení Rozmarné léto od Divadla v Celetné a také na koncert Bratří Ebenů. V březnu pak Městská knihovna pořádá další besedu, Tentokrát s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou. I na ni je možné zakoupit zvýh odněné vstupenky v předprodeji. Dále pak také můžete zakoupit vstupenky na Slam Poetry, které se uskuteční 24. února v sále Podpalubí ZUŠ Jana Štursy, nebo také na koncert kapely Minus 123 minut.

Sportovní informace

Vybíráme z programu mistrovství. Zítra ve čtvrtek 15. února se v 18:00 hodin pojede smíšená štafeta dvojic. V sobotu 17. února se ve 13:45 pojede štafeta žen a v 16:30 hodin štafeta mužů. V neděli 18. února se ve 14:15 hodin uskuteční hromadný start žen a v 16:30 hodin se uskuteční hromadný start mužů

Ztráty a nálezy

Dne 6. února byly v Penny marketu nalezeny klíče s čipem na šňůrce. Oba dva nálezy je možné si vyzvednout na podatelně MěÚ. 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250