Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 12. ledna 2024

/ Erik Havlík

Vyslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 12. ledna 2024.

Dny otevřených dveří na gymnáziu

Gymnázium Vincence Makovského srdečně zve na svoje Dny otevřených dveří, které se kromě dnešního dne uskuteční i zítra v sobotu 13. ledna, a to v čase od 9:00 do 12:00 hodin. Těšit se můžete na prohlídky školy s průvodcem, konzultace s učiteli, prezentace vzdělávacích aktivit. Zjistíte všechny důležité informace o studiu na škole.

Kulturní akce

V neděli 14. ledna se v kulturním domě od 16:00 hodin uskuteční Větrná pohádka v podobě komunikativního představení s písničkami a milým humorem od Teátru Pavla Šmída. V souvislosti s tím informujeme, že vstupenky na tuto akci je možné zakoupit v kanceláři informačního centra nebo v rámci sítě smsticket.cz. 

Ve stejný den, tedy v neděli 14. ledna pořádá Oblastní charita Žďár nad Sázavou svůj Tříkrálový koncert. Proběhne v 17:00 hodin v kostele sv. Kunhuty a bude věnovaný všem asistentům, dobrovolníkům a dárcům.

V úterý 16. ledna se pak také uskuteční vůbec první lekce Houbařského kurzu s Danielou. V souvislosti s tím informujeme, že místa pro tento kurz jsou již zcela obsazená. 

Ve středu 17. ledna se v Městských lázních od 11:00 hodin uskuteční další Saunový rituál pro muže

Ve středu 17. ledna dojde v Horácké galerii k zahájení výstavy výsledků již 7. ročníku studentské komiksové soutěže s názvem CS.KOMIKS.23. Součástí novoměstské výstavy bude prezentace putovní výstavy Pocta Rychlým šípům, kterou k 80. výročí klubu Rychlých šípů uspořádala Skautská nadace Jaroslava Foglara, a rovněž reprodukce originálů původních komiksů od dvojice Foglar – Fischer. Vernisáž komiksové výstavy začíná s úderem 17. hodiny. 

V sobotu 20. ledna se v kulturním domě od 19:00 hodin uskuteční Fotbalový ples, který pořádá SFK Vrchovina. Těšit se můžete na předtančení skupiny Rizzers, skvělá hudba kapely Doort, vyhlášení fotbalové jedenáctky roku, bohatou tombolu a další. Předprodej vstupenek probíhá v rámci sítě smsticket nebo je také můžete zakoupit v kanceláři informačního centra. 

Ve stejný den se pak také uskuteční Farmářský trh, kterým zahájíme 14. ročník. Trh, který proběhne v čase od 8:00 do 11:00 hodin, nabídne jako obvykle kvalitní nabídku potravin a produktů s jasným původem. 

V neděli 21. ledna se v kulturním domě uskuteční promítání dvou filmů. V 16:00 hodin promítneme animovanou pohádku pro děti v podobě Mlsných medvědích příběhů s podtitulem Na pól! Dalším snímkem, který budeme promítat bude film s názvem Jak přežít svého muže. Vstupné se platí vždy na místě před začátkem promítání. 

Ve stejný den se pak také v prostorách K Clubu uskuteční další LiStOVáNí. Tentokrát Lukáše Hejlíka doplní herečka Petra Bučková. Společně uvedou knihu Holčička a cigareta. Vstupenky v předprodeji je rovněž možné zakoupit v kanceláři informačního centra nebo v rámci sítě smsticket.cz. 

Ve stejný den, tedy v neděli 21. ledna se pak také v kostele sv. Kunhuty uskuteční koncert mužského pěveckého sboru Novocantus. Ten bude zcela zdarma a začíná s úderem 17:00 hodin. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Například na koncert Vladimíra Javorského, na divadlo Božská Sarah, na Petra Nikla a Ondřeje Smeykala. Již teď můžete zakoupit vstupenky také na metalový koncert dvou kapel, a to INSANIA & D.O.P., nebo také na vystoupení jazzové divy a jejího kolegy s podtitulem Tellinger & Fresk. V prodeji jsou také vstupenky na divadelní představení Rozmarné léto a koncert Bratří Ebenů. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

O víkendu můžete vyrazit na sjezdovku Ski Harusák nebo do Vysočina Areny. Na sjezdovce se na čerstvém sněhu v sobotu svezete až do 20:00 hodin v neděli pak do 19:00 hodin. V Areně se v sobotu svezete v čase od 11:30 do 17:00 hodin a v neděli v čase od 14:30 do 17:00 hodin.

Podcasty

V podcastové serii Zastávka na trati vyšel 21. díl, ve kterém jsme tentokrát přivítali dva novoměstské faráře – Ondřeje Rumla a Miroslava Kulifaje. Na stránce Horáckého muzea pak také najdete novou sérii videí, která představuje některé vybrané příběhy z okolí, dále pak sbírkové předměty apod.

Ztráty a nálezy

Před Vánocemi na Holubce nalezen klíč s přívěsky. Na přechodu u Autocentr Hudec byl v pátek 5. ledna nalezen klíč. V pátek 5. ledna byl také na cestě u říčky Bezděčky, tedy v prostoru mezi Luční ulicí a ulicí Hájkovou nalezen klíč. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250