Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 10. listopadu 2023

/ Erik Havlík

Vyslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 10. listopadu 2023.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 24. listopadu (pá), a to od 7:30 do 10:00 hodin. Vypnutá oblast: Radňovice,  a to horní část obce od domu čp. 1, 97, 77, 78, 72, 52 (prodejna), dále pak č. 30, 54 (Základní škola), a dále pak také čp. 8, 9 a 96 směr Harusův kopec.

Ve stejný den pak také bude část obce Radňovice postihnuta přerušením dodávky elektrické energie v čase od 10:00 do 12:30 hodin. Vypnutá oblast: část obce od domu čp. 90, 10, 43, 44, 39, 37, 41, 5 a 73 směrem k silnici č. 19 a dále pak také část obce konkrétně domy směrem od Nového Města směr Žďár nad Sázavou vlevo od silnice č. 19.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 28. listopadu (út), a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Soškova s čp. 1346 (TS služby s.r.o.).

Děkujeme za pochopení.

Pozvánka Městské knihovny

Městská knihovna zve na besedu s filmovým a hudebním kritikem Janem Rejžkem, která se v jejich prostorách uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu od 17:00 hodin. Jan Rejžek zavzpomíná na svého kolegu Jiřího Černého, poví zábavné historky a také představí svou novou knihu pamětí. Knihu bude možné si na místě i zakoupit. Městská knihovna zároveň zve na další tvůrčí dílnu, která se uskuteční 14. listopadu, při které se tentokrát bude vytvářet věnec s plat od vajec. Závažné přihlášky je možné podávat v knihovně. 

Pozvánka Horáckého muzea

V sobotu 18. listopadu pořádá Horácké muzeum seminář pro veřejnost, který se uskuteční při příležitosti 135. výročí narození Jaromíra Nečase. Tato akce je veřejnosti zdarma plně přístupná a bude zde i prostor na diskusi s přednášejícími. Připraveno bude i drobné občerstvení. Osobnost Jaromíra Nečase přiblíží historik Horáckého muzea Libor Denk, dále pak také David Stulík, Pavel Dvořák, Jan Cholínský. 

Kulturní akce 

Již pouze do zítřejších 14:00 hod. je možné v Horackém muzeu navštívit výstavu Vůně medu.

Městské lázně slaví 8 let provozu. Přichystaly si proto speciální narozeninovou nabídku Zítra v sobotu 11. listopadu pod taktovkou lázní proběhne Sobota plná her a zábavy, kdy budou pro děti připraveny míčky, nafukovací prvky a další. Městské lázně se také připojují ke sbírce ke Dni válečných veteránů. Více informací můžete nalézt na stránkách lazne.nmnm.cz.

V neděli 12. listopadu se v Podpalubí ZUŠ Jana Štursy uskuteční již tradiční Koncert mladých talentů v podobě vystoupení bývalých studentů zušky, kteří se vydali na dráhu profesionálních umělců.

V neděli 12. listopadu se v Kulturním domě v Křídlech uskuteční Snow Film Fest v podobě mezinárodního filmového festivalu zimních cestovatelských a sportovních filmů. Vstupné se platí na místě v hodnotě 50 Kč. Pořáda spolek Lysina. 

Ve středu 15. listopadu proběhne v Horácké galerii Koncert Sólistů. Koncert začíná v 17:00 hodin.

Ve středu 15. listopadu se v novoměstském Kulturním domě od 19:00 hodin sehraje další divadelní představení, tentokrát od Městského divadla v Brně v podobě insenace s názvem Vrabčák a anděl vyprávějící o životních osudech Edith Piaf a Marlene Dietrich. Vstupenky na toto představení jsou kompletně vyprodané.

Příští pátek se v den státního svátku, tedy 17. listopadu v Kulturním domě uskuteční hudební vystoupení kapely Hop Trop. Předprodej zvýhodněných vstupenek stále probíhá v kanceláři informačního centra nebo online. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na hudební vystoupení písničkáře Karla Plíhala či na ples „neziskovek“ ve formě Spolubálu, kterého se letos uskuteční poslední ročník. Navíc můžete zakoupit vstupenky na další ze série LiStOVáNí, tentokrát s podtitulem Literární hysterie, které se uskuteční příští neděli. V lednu přivitáme v Kulturním domě Ladislava Ziburu, který nám přiveze program s názvem Prázdniny v Evropě. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

Fotbalový klub SFK Vrchovina si na zimní období přichystal halové fotbalové turnaje, a to ve spolupráci s OFS Žďár nad Sázavou a ve spolupráci s Městem Nové Město na Moravě. Turnaje začínají 26. listopadu a potrvají až do 17. března příštího roku. Více informací je možné nalézt na stránkách hala.nmnm.cz.

Ztráty a nálezy

V Městské knihovně byly minulý týden nalezeny klíče s čipem a také dámská vesta. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na Podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250