Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 10. ledna 2024

/ Erik Havlík

Vyslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 10. ledna 2024.

Dny otevřených dveří na gymnáziu

Gymnázium Vincence Makovského srdečně zve na svoje Dny otevřených dveří, které se uskuteční v pátek 12. a v sobotu 13. ledna. V pátek 12. ledna se akce uskuteční v čase od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu v čase od 9:00 do 12:00 hodin. Těšit se můžete na prohlídky školy s průvodcem, konzultace s učiteli, prezentace vzdělávacích aktivit. Zjistíte všechny důležité informace o studiu na škole.

Kulturní akce

Zítra ve čtvrtek 11. ledna se v Horácké galerii uskuteční workshop. Začátek je v 16:00 hodin a proběhne Laboratoř kreativního vzdělávání s Terezou Hamáčkovou

V neděli 14. ledna se v kulturním domě od 16:00 hodin uskuteční Větrná pohádka v podobě komunikativního představení s písničkami a milým humorem od Teátru Pavla Šmída. V souvislosti s tím informujeme, že vstupenky na tuto akci je možné zakoupit v kanceláři informačního centra nebo v rámci sítě smsticket.cz. 

Ve stejný den, tedy v neděli 14. ledna pořádá Oblastní charita Žďár nad Sázavou svůj Tříkrálový koncert. Proběhne v 17:00 hodin v kostele sv. Kunhuty a bude věnovaný všem asistentům, dobrovolníkům a dárcům.

V úterý 15. ledna se pak také uskuteční vůbec první lekce Houbařského kurzu s Danielou. V souvislosti s tím informujeme, že místa pro tento kurz jsou již zcela obsazená. 

Ve středu 16. ledna se v Městských lázních od 11:00 hodin uskuteční další Saunový rituál pro muže

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Například na další LiStOVáNí, dále pak na koncert Vladimíra Javorského, na divadlo Božská Sarah, na Petra Nikla a Ondřeje Smeykala. Již teď můžete zakoupit vstupenky také na metalový koncert dvou kapel, a to INSANIA & D.O.P., nebo také na vystoupení jazzové divy a jejího kolegy s podtitulem Tellinger & Fresk. Novinkou je také možnost koupě speciálního poukazu na Houbařský kurz s Danielou, který startuje již 16. ledna. V prodeji jsou také vstupenky na divadelní představení Rozmarné léto, koncert Bratři Ebenové a také na Fotbalový ples. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města. Vstupenky na divadelní představení Šašek a syn od Divadla Bolka Polívky jsou beznadějně vyprodané. 

Podcasty

V podcastové serii Zastávka na trati včera vyšel 21. díl, ve kterém jsme tentokrát přivítali dva novoměstské faráře – Ondřeje Rumla a Miroslava Kulifaje. Na stránce Horáckého muzea pak také najdete novou sérii videí, která představuje některé vybrané příběhy z okolí, dále pak sbírkové předměty apod.

Ztráty a nálezy

Dne 26. prosince byly u vlakového nádraží nalezeny klíče. Zároveň byl také před Vánocemi na Holubce nalezen klíč s přívěsky. Na přechodu u Autocentr Hudec byl v pátek 5. ledna nalezen klíč. V pátek 5. ledna byl také na cestě u říčky Bezděčky, tedy v prostoru mezi Luční ulicí a ulicí Hájkovou nalezen klíč. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250