Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 10. dubna 2023

/ Erik Havlík

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 12. dubna a to v čase …

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 12. dubna a to v čase od 7:30 do 16:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Soškova – a to areál firmy Roto včetně rodinného domu a okolí (d. č. 1344, 651, 1564, 132, …), dále pak také část zahrádek za potokem (lokalita tzv. Ořeší) a na ulici Luční oblast garáží. 

Zároveň informujeme, že plánované přerušení dodávky elektrické energie, které mělo proběhnout dne 20. dubna v čase od 7:30 do 15:30 hodin s plánovanou vypnutou oblastí v Maršovicích a to dům číslo 60, dále pak stavba na parcele č. 303/21, dále pak také dům č. 104 a 94, se neuskuteční. 

Děkujeme za pochopení.

Oznámení Dopravce České dráhy, a. s. 

Provozovatel Správy železnic, s. o. a Dopravce České dráhy, a. s. informuje, že v termínu 11. až 14. dubna proběhnou denní výluky v úseku Bystřice nad Pernštejnem – Nové Město na Moravě na trati 251 Žďár nad Sázavou – Nové Město na Moravě – Tišnov. Zároveň proběhne výluka i v termínu od 17. do 21. dubna v úseku Nedvědice – Bystřice nad Pernštejnem taktéž na trati 251. Nepřetržitá výluka proběhne v době od 24. dubna až do 28. dubna v úseku Tišnov – Nedvědice na stejné trati. Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Náhradní autobusová doprava je organizovaná dle výlukového jízdního řádu. Více informací najdete na webu Českých drah. Výlukové jízdní řády si můžete v případě potřeby vyzvednout v kanceláři informačního centra.

Děkujeme za pochopení.

Zasedání Zastupitelstva města Nové Město na Moravě

V pondělí 17. dubna se od 16 hodin uskuteční další Zasedání Zastupitelstva města Nové Město na Moravě. Od 15:30 hodin pak proběhnou tradiční Hovory s občany.

Zápis dětí do 1. tříd Základní a Praktické školy Malá

Ve středu 12. dubna se od 9:00 do 15:30 hodin uskuteční v prostorách Základní a Praktické školy se sídlem na ulici Malá zápis žáků do první třídy pro školní rok 2023-2024.

Zápis dětí I. ZŠ a II. ZŠ do 1. tříd

Zápis do 1. tříd na 1. ZŠ i 2. ZŠ pro školní rok 2023-2024 se uskuteční ve čtvrtek 13. dubna od 15 do 17 hodin v budovách školy. Bližší informace včetně kritérií pro přijetí žáků do 1. třídy jsou uveřejněny na webových stránkách obou základních škol. 

Kulturní akce

Až do 16. dubna můžete ve vestibulu Horáckého muzea navštívit Výstavu kraslic Hany Šmikmátorové.

Zítra v úterý 11. dubna proběhne v KD další promítání KINA. Tentokrát v podobě dramatu s názvem Velryba. Vstupné se platí na místě před začátkem promítání.

Ve středu 12. dubna se v KD od 19 hodin uskuteční další Chytrý kvíz.

Ve čtvrtek 13. dubna se v Kulturním domě od 19 hodin uskuteční další lekce Tančírny. Tentokrát v podobě lekce tance Country.

V pátek 14. dubna proběhne v KD v Křídlech poslední repríza nové veselohry od Ochotnického divadelního spolku Křídla nazvanou U nás na dědině aneb Kristýnka z formanky.

V pátek 14. dubna se v KD od 18 hodin uskuteční další divadelní představení Ochotníků z Novoměstska. Tentokrát v podobě inscenace filmu Účastníci zájezdu. Reprízy dále pak také proběhnou v sobotu 15. dubna od 14 a následně od 18 hodin.

V sobotu 15. dubna se od 8:00 do 11:00 hodin uskuteční další Farmářský trh. Trh jako tradičně nabídne kvalitní nabídku potravin a produktů s jasným původem.

V neděli 16. dubna proběhne od 16:00 hodin v KD další promítání KINA. Tentokrát v podobě animovaného snímku pro děti s názvem Kocour v botách: Poslední přání. Vstupné se platí na místě před začátkem promítání.

V neděli 16. dubna proběhne v KD od 17 hodin tradiční filmový festival Expediční kamera, který přináší nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. Vstupné se platí na místě.

V pondělí 17. dubna se v Presbyterně evangelického kostela od 16 hodin uskuteční další Relaxační malování pod vedením Taťány Novotné. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na divadelní představení Gádžové jdou do nebe, dále pak také zakoupíte vstupenky na divadelní inscenaci pro jednoho herece s názvem Všechny báječné věci, či na koncert legendárního trumpetisty Laca Decziho, který v Novém Městě na Moravě oslaví své narozeniny se svojí kapelou s názvem Celula New York. Dále pak zakoupíte vstupenky i na další ze série koncertů Pódium NMNM. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

V sobotu 15. dubna se na novoměstském fotbalovém hřišti od 16 hodin uskuteční zápas mezi SFK Vrchovina – Muži „A“ a fotbalovým klubem Baník Ostrava „B“. V neděli 16. dubna se pak na novoměstském fotbalovém hřišti od 9 hodin uskuteční utkání mezi mladšími žáky SFK Vrchovina a týmem z Humpolce. V 10:45 pak následuje utkání i starších žáků.

Ztráty a nálezy

Dne 31. března byl v Novém Městě na Moravě před budovou nové Polikliniky nalezen přívěšek na krk. Dne 5. dubna se v areálu TS služby s.r.o. Nové Město na Moravě našly klíče. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250