Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 10. března 2023

/ Erik Havlík

Březen v Městské knihovně  V březnu se na chodbě před Městskou knihovnou můžete seznámit s výstavou výtvarných prací žáků Základní školy a Praktické školy Nové …

Březen v Městské knihovně 

V březnu se na chodbě před Městskou knihovnou můžete seznámit s výstavou výtvarných prací žáků Základní školy a Praktické školy Nové Město na Moravě s názvem Těšíme se na jaro. Od pondělí 13. března bude možné si výrobky i zakoupit. Zároveň připomínáme, že ve čtvrtek 16. března se v Městské knihovně uskuteční od 15 hodin Výtvarná dílna s Petrou Goldflamovou Štětinovou. Workshop doplní i její tatínek Arnošt Goldflam, který přečte své povídky. Informace a registraci provedete v Městské knihovně. Na dílnu naváže Autorské čtení Arnošta Goldflama, které se uskuteční týž den od 17 hodin v KD. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v kanceláři informačního centra, anebo online přes smsticket.cz.

Den otevřených dveří Praktické a Základní školy Nové Město na Moravě

Základní a Praktická škola se sídlem na ulici Malá zve na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 15. března v čase od 12 do 17 hodin. Zájemci se dozví více informací o chodu školy a metodách výuky.

Kulturní akce

Zítra v sobotu 11. března si Městské lázně připravily akci tzv. Nočních lázní, kdy bude otevřeno až do půlnoci. Saunové ritualy se ten den uskuteční od 20:30 hodin až do půlnoci.

Zítra v sobotu 11. března proběhne v KD od 9 do 16 hodin jarmark plný originálních výrobků Fler trh.

Zítra v sobotu 11. března se pak v Horácké galerii od 17 hodin uskuteční vystoupení zpěvačky Cornelie Sonnleithner s jejím programem nazvaným Splněná přání. Vystoupení proběhne v rámci zahájení letošní sezony hudebního festivalu s názvem Pódium NMNM

V neděli 12. března proběhne v Horácké galerii od 14 do 17 hodin sochařská dílna s názvem Odlitá dutina. Dílna se uskuteční pod vedením ostravského umělce Libora Novotného. Více informací o samotném workshopu a možnosti rezervace naleznete na webu města.

V neděli 12. března se pak v K Clubu od 16 hodin uskuteční vystoupení kapely Drink s podnázvem Cesta kolem světa. Repertoár kapely tvoří zejména úspěšné a osvědčené hity českých interpretů a kapel. Vstupenky je možné zakoupit pouze na místě.

V pondělí 13. března se v Presbyterně evangelického kostela od 16 hodin uskuteční další ze série Relaxačního malování pod vedením Taťány Novotné. Více informací najdete na webu města.

V pondělí 13. března pak také od 19. hodin v KD proběhne další Chytrý kvíz.

Horácká galerie pořádá v úterý 14. března od 15 hodin Velikonoční tvůrčí dílnu, kde si děti a jejich rodiče mohou vyrobit pár jednoduchých velikonočních dekorací.

V úterý 14. března proběhne v KD od 19 hodin další promítání novoměstského KINA tentokrát v podobě snímku s názvem Asterix a Obelix: Říše středu.

Od středy 15. března můžete ve vestibulu Horáckého muzea navštívit Výstavu kraslic Hany Šmikmátorové.

Ve středu 15. března se v KD od 19 hodin uskuteční divadelní představení s názvem Mlčeti zlato. Poslední vstupenky v předprodeji stále zakoupíte v kanceláři informačního centra.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na koncert rockových kapel Mňága a Žďorp a Hromosvod. Dále pak také zakoupíte vstupenky na Autorské čtení Arnošta Goldflama, které pořádá Městská knihovna. Více informací o zmiňovaných a jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

Zítra v sobotu 11. března se ve Vysočina Areně uskuteční závody s názvem Stopa pro život, na které se můžete přihlásit i na místě. Více informací najdete na webu Vysočina Areny.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250