Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 9. 9. 2016

/ Martina Jordán

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pátek 16. září od 7:30 …

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 9. 9. 2016

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie
Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pátek 16. září od 7:30 do 16:30 v Novém Městě na Moravě. Vypnutá oblast: Bělisko č. 295 (střední odborná škola), č. 389 (Enpeka – Penzion Vrchovina), lokalita nových RD ul. Nad Městem, Jedlová, Smrková, Modřínová, Maršovice – areál bývalého Agrozetu (stavebniny, Moreau Agri, TR Styl, benzinová čerpací stanice…), Maršovice – Moreau Agri nová odstavná plocha, trafostanice Koupaliště, oblast Zahradníkův kout.

Výluka na trati
V pondělí 12. a v úterý 13. září proběhne na trati č. 251 v úseku Nové Město na Moravě – Bystřice nad Pernštejnem výluka. Vlaky ve vyloučeném stavu budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

V termínu 14. a 15. září proběhne rovněž na trati č. 251 v úseku Nové Město na Moravě – Žďár nad Sázavou výluka. Vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Kulturní akce
Vážení občané, jistě jste si všimli, že na náměstí se něco děje. Po celý dnešní a zítřejší den probíhá akce Ligy proti rakovině. Můžete si prohlédnout výstavu Labyrint zdraví, zúčastnit se soutěží a současně si nechat preventivně vyšetřit krevní tlak, cholesterol, cukr a od dermatologa vyšetřit kůži. Vše je pro vás zdarma. Dnes odpoledne a v sobotu po celý den, bude probíhat doprovodný program, který zajištuje ZUŠ a DDM Nové Město na Moravě a ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem. Srdečně jste všichni vítáni.

V sobotu 10. září vás zveme na Den otevřených dveří památek a Dny Evropského dědictví v Novém Městě na Moravě. V rámci těchto akcí se uskuteční zajímavý program. Expozice Horáckého muzea a Horácké galerie budou přístupné po celý den zdarma. Ve 13 hodin se uskuteční komentovaná prohlídka města s průvodcem, v 15:30 komentovaná prohlídka hřbitovního kostela Nanebevzetí Panny Marie. V 16 hodin proběhne v Horácké galerii vernisáž výstavy Václava Maliny, a v 16:30 komentovaná prohlídka Evangelického kostela. Sobotní akci završí v 17:30 koncert Jakuba Pustiny v Horácké galerii.

Sportovní akce
Zveme všechny příznivce sportu na neděli 11. září do areálu SOŠ v Petrovicích. Od 11 hodin se zde koná soustředění České rugbyové reprezentace do 18ti let. Reprezentační trenéři zde budou vybírat hráče pro širší nominaci do reprezentačního družstva České republiky. Od 12 hodin zde budou odehrána dvě rugbyová utkání, ve kterých budou o svoji šanci v reprezentaci usilovat i mladí hráči z Nového Města.

SFK Vrchovina mužstvo A odehraje v neděli 11. září od 16 hodin na hřišti v Novém Městě na Moravě zápas s týmem z Rosic.

Ztráty a nálezy
Našel se mobilní telefon. Ve středu 7. června byly na dopravním hřišti v NMNM nalezeny 2 dětské zapínací mikiny. Majitelé se mohou přihlásit na podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250