Informační centrum

Horácké muzeum a informační centrum přechází na letní režim

/ Erik Havlík

To se pojí s prodloužením provozní doby do 17.00 hodin.

Horácké muzeum a informační centrum přechází na letní režim

Od 1. července bude Horácké muzeum a informační centrum otevřené každý den až do 17.00 hodin. O víkendech a ve státní svátek vždy od 9.00 do 17.00 hodin s polední pauzou v čase od 12.00 do 13.00 hodin. Tento týden nás čekají dva státní svátky. Naváhejte navštívit muzejní expozice v první z těchto dnů, tedy v pátek 5. července. 

Pátý červenec je totiž svátkem Moravy a moravské historie. V tento den oslavuje Morava výročí příchodu slovanských věrozvěstů, patronů Moravy a spolupatronů Evropy, svatých Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Připomínáme si tisíciletý odkaz moravských světců a země Moravy, jejich civilizační poslání pro značnou část světa.

Dne 5. července 2024 bude prohlídka Horáckého muzea zdarma (platí pro muzejní expozice – nikoliv pro mlejnek a podzemí). Připojili jsme se tak k výzvě Moravské národní obce, abychom v tento den zvýhodněním podmínek pro vstup do muzea přispěli k osvětě, poznávání naší vlasti a seznamování veřejnosti s bohatou historií, tradicemi a kulturou místa, ve kterém žijeme.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250