Informační centrum

Ochutnejte druhý díl farmářských trhů – sobota 17. února

/ Petra Tomášková

Paštiky, kachny, křupavé pečivo, vejce, jitrnice, kuřata, mléčné výrobky, koření, med a další dobroty najdete už tuto sobotu 17. února v nabídce našich oblíbených farmářů. …

Ochutnejte druhý díl farmářských trhů – sobota 17. února

Paštiky, kachny, křupavé pečivo, vejce, jitrnice, kuřata, mléčné výrobky, koření, med a další dobroty najdete už tuto sobotu 17. února v nabídce našich oblíbených farmářů. Měsíc utekl jako voda a třetí únorová sobota bude patřit v našem městě dalšímu dílu Novoměstských farmářských trhů. V rámci letošního 14. ročníku pro vás připravujeme navíc bonus v podobě tří termínů navíc, bude to tak dvacet jedna nadupaných trhů tím nejlepším z našich polí, sadů a dvorů.

Co nabídne únorový farmářský trh? Bude všechno zásadní, přihlášena je čtyřicítka prodejců, takže i v únoru bude z čeho vybírat. Skvělé uzenářské výrobky, paštiky, sekanou, sušené uzeniny a klobásy nabídne Domácí řeznictví a uzenářství Radovana Ráčka z Náměště nad Oslavou. Dýňový, ostropestrcový, lněný, hořčičný, makový, konopný a třeba i lískooříškový olej můžete zakoupit u rodinné lisovny z Dobříše. Lisují je pro vás Třebaňské oleje V PRESU pouze za studena v té nejvyšší raw kvalitě. Ořechová másla pod značkou Nuss Deo nabídne sesterské duo z nedalekého Žďáru nad Sázavou. Zima se prozatím odkládá, takže v sobotu na trhu nakoupíte i rajčata z Kožichovic, brambory z Poděšína a Česká jablka z Tuchoraze. Penízovku sametonohou, měkkouše kadeřavého, klanolístku obecnou a další zimní krásky nabídne výstava hub s mykologickou poradnou Daniely Jirouškové ze Zubří. Podpořit můžete i rukodělné výrobce. Dřevěné výrobky nabídne Roman Bezděk z Hodíškova a užitkovou keramiku plnou jarních novinek Keramika Bára ze Žďáru nad Sázavou.

Mrkněte do seznamu přihlášených prodejců, ať máte na sobotu jasno. Další trh se uskuteční opět až za měsíc, takže oprašte tašky a košíky a vydejte se na nákup kvalitních a čerstvých produktů. Těšíme se na vás v sobotu 17. února za jakéhokoliv počasí v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 11 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250