Informační centrum

Novoměstské farmářské trhy zahajují – sobota 7. května

/ Petra Tomášková

Letní sezóna novomětských farmářských trhů je tady. Začínáme v sobotu 7. května v parku na Vratislavově náměstí. Čeká nás dvanáct trhů hlavní sezóny toho nejlepšího …

Novoměstské farmářské trhy zahajují – sobota 7. května

Letní sezóna novomětských farmářských trhů je tady. Začínáme v sobotu 7. května v parku na Vratislavově náměstí. Čeká nás dvanáct trhů hlavní sezóny toho nejlepšího z domácí produkce s jasným původem z rukou přímých výrobců. Každou sudou sobotu to nejlepší na váš stůl až do 8. října s doprovodným programem.

Co bude nového? Sadbu zeleniny, skalničky trvalky, letničky nabídnou naši dvorní pěstitelé. Těšit se můžete na Lenku Malou, Miroslavu Paříkovou, Bohuslava Vyčichla a Silvii Duškovou. Čerstvý sýr, tvaroh, ricottu a mléko nabídne kozí farma Pod Holým vrchem, se kterou se budeme letos pravidelně na trzích potkávat. Mix na grilovačky, novinky mangovo-maracujový džem a lehce pálivou omáčku z manga a habanero chilli nabídnou Chutě z Chotě. Jarní saláty, pomazánky, kaše nebo polévky obohatíte lněným, makovým a řepkovým olejem Ze Stodoly. Těstoviny z prvotřídních českých a italských surovin nabídne Fajna Pasta, Václav Slavík Horácké křížaly a účast příslibilo i Včelařství Řezníček. U stánku Kateřiny Klikové nakoupíte pesta, čatní, hořčice, marmelády a sirupy. Produkty z ovčího mléka můžete po minulé premiéře opět ochutnat u Farmy Ostrovec. V dřevěných domečcích se na vás těší s nabídkou kávy a dezertů K Club, novoměstský pivovar Hejkal a Včelařství Babákov.

Prohlédněte si přiložený seznam přihlášených prodejců, nachystejte si košíky a vydejte se na nákup čerstvých a prvotřídních produktů. V neděli slaví svátek maminky, přijďte jim vybrat jedlý dárek, který nikdy nezklame. Těšit se můžete i na prezentaci Regionální potraviny Kraje Vysočina s ochutnávkou vítězných produktů. Od 9 hod. bude hrát Jásalka Band, hudba pro všechny generace.  Nezapomeňte navštívit i Jarní trh https://ic.nmnm.cz/akce/jarni-trh/ , který bude souběžně probíhat na hlavním náměstí. Trhy se konají za každého počasí, těšíme se na vás v sobotu 7. května od 8 do 12 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250