Novoměstské farmářské trhy odstartují dvanáctou sezónu

Petra Tomášková  Sdílet článek na nebo

Třetí lednová sobota bude v našem městě ve znamení letošního prvního farmářského trhu. Už 15. ledna zahájíme dvanáctý ročník novoměstkých farmářských trhů. Zveme tímto všechny …

Novoměstské farmářské trhy odstartují dvanáctou sezónu

Třetí lednová sobota bude v našem městě ve znamení letošního prvního farmářského trhu. Už 15. ledna zahájíme dvanáctý ročník novoměstkých farmářských trhů. Zveme tímto všechny příznivce, kteří vyhledávají kvalitní zemědělské produkty do parku na Vratislavovo náměstí, kde se budeme i letos potkávat opět po celý rok. V zimní sezóně jednou za měsíc a od května do října každý sudý týden. I letos se můžete těšit na doprovodné programy v podobě tvořivých dílen, hudebních vystoupení a divadelních představení.

Na co se můžete těšit hned na úvod? Představíme vám Gurmattic – jídlo z řemeslné manufaktury … nejen pro Gurmány ze sousedního Žďáru nad Sázavou. U jejich stánku si budete moci zakoupit potravinářské výrobky ve skleničkách – delikatesy, zdravou výživu i klasická jídla. Jejich produkty jsou bez lepku, konzervantů a samozřejmě z kvalitních surovin. Ochutnat ručně vyráběné paštiky, utopence a další delikatesy můžete pod značkou Od Martina. Vyrábí je Martin Müller ve Zborovci u Blanska, který nakupuje suroviny od místních farmářů a pěstitelů. V zimním období nebudou chybět zejména masné výrobky. Jitnice, tlačenku, klobásy, uzené maso, sádlo znovu nabídne Uzenářství U Vránů z Krátké u Sněžného. Tešit se můžete i na Ráčkovo řeznictví a uzenářství, Havlíčkovo řeznictví, Farmu rodiny Němcovy a samozřejmě i Jatky Fryšava. Daniela Lamatová ze Zubří potěší houbové gurmány tradiční výstavou hub spojenou s mykologickou poradnou. I letos podpoříme řadu rukodělných výrobců, kteří mají na našich trzích svoje místo. Seznam přihlášených prodejců zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

Přijďte s námi odstartovat dvanáctý ročník novoměstských farmářských trhů a naplnit svoje spíže tím nejlepším z domácí produkce. Těšíme se na vás v sobotu 15. ledna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 11 hodin.

 
Dotazník