Informační centrum

Novoměstské farmářské trhy ve znamení Slavností medu

/ Petra Tomášková

Poslední prázdninový farmářský trh, který nás tuto sobotu 26. srpna čeká, bude tentokrát plný medu a včelařských výrobků. Léto končí a to znamená jediné, že …

Novoměstské farmářské trhy ve znamení Slavností medu

Poslední prázdninový farmářský trh, který nás tuto sobotu 26. srpna čeká, bude tentokrát plný medu a včelařských výrobků. Léto končí a to znamená jediné, že jsou tady i tradiční Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta.

Co bude jinak? Prostor v parku bude tentokrát patřit převážně novoměstským včelařům. Těšit se můžete na prodej medu, včelařských výrobků, lahodných bramborových placek s medem a medovou kaši od krásné Bílé paní Perchty. Med nabídne i Petr Jiroušek ze Zubří, Marek Krška z Rokytna a Včelařství Babákov. Medové speciality pro vás připraví novoměstský K Club a medové perníčky napeče Perníkářství Lucie z Pikárce. Farmáře posílí malá firma Allium-zdraví, zaměřující se na výrobu produktů z kvalitního českého česneku. Ochutnat můžete jejich česnekový sirup, panenský olivový olej s česnekem a česnekové chipsy. Nachystejte si skleničky, protože dorazí Vinařství Petra Blahy s bílým burčákem z odrůdy Irsai Oliver. Prvotřídní vína z hroznů pod značkou Zlatovíno, která uzrála v němčičských svazích, nabídne i mladá vinařka Markéta Blahová. Součástí trhu bude i oblíbená výstava hub s mykologickou poradnou Daniely Jirouškové ze Zubří. Vyladěný seznam prodejců zveřejníme ve čtvrtek. 

Doprovodný program bude opravdu bohatý. Těšit se můžete na Dřevěné divadlo Honzy Hrubce, v 9 hodin začíná pohádka Aladinova kouzelná lampa, v 10.30 hodin pak pokračuje pohádka O zlaté rybce. Od 9 do 11 hodin se můžete zapojit i do výtvarného workshopu DDM, které si pro vás připravilo malování keramických včeliček. Poradit se můžete i s výběrem zájmových kroužků na následující školní rok. V průběhu trhu bude hrát na harmoniku Martin Obr. Přijďte si s námi užít poslední prázdninovou sobotu. Těšíme se na vás v sobotu 26. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250