Informační centrum

Novoměstské farmářské trhy uzavřou svoji hlavní letní sezónu

/ Petra Tomášková

Stánky plné lokálních dobrot z našich polí, sadů a dvorů najdete v sobotu 8. října v parku na Vratislavově náměstí. Sejdeme se letos naposledy v …

Novoměstské farmářské trhy uzavřou svoji hlavní letní sezónu

Stánky plné lokálních dobrot z našich polí, sadů a dvorů najdete v sobotu 8. října v parku na Vratislavově náměstí. Sejdeme se letos naposledy v rámci hlavní letní sezóny v čase od 8 do 12 hodin. Sobotou farmářské trhy v našem městě samozřejmě nekončí, přechází jen tzv. do zimnímho režimu, kdy se budeme potkávat už jen jednou měsíčně.

Co bude jinak? Představíme vám dalšího drobného pěstitele, který si v této těžké době snaží plnit svůj sen. Je jím Marek Jiráček z Lužic a nabídne vám ze svého políčka kvalitní česnek, brambory, pórek a červenou řepu. Rodinné zahradnictví a pěstírna cibulovin Roven z Jižní Moravy přiveze pestrou nabídku mrazuvzdorných okrasných cibulovin. Zakoupit můžete cibulky lilií, narcisů, šafránů a tulipánů. Nachystejte si skleničky na další dávku burčáku, který vám pročistí organismus a povzbudí mikroflóru ve střevech. Burčák z Chardonnay, Rulandského bílého a burčák červený z André z vlastní produkce nabídnou Marie Stávková a Petr Lhota ze Šardic. Bude samozřejmě i burčák Od Blahů a Zlatovíno mladé vinařky Markéty Blahové z Němčiček. Množily se dotazy, kdy budou zase paštiky? Tak přesně tuto sobotu najdete pod lípou stánek s vitrinou nacpanou protřídních paštik Od Martina z Blanska.  Zdravou svačinku nejen do školy nabídne Edita Fieldsová z Maršovic, která vyrábí ovocné raw tyčinky. Dorazí i Ze Stodoly se svými vytuněnými oleji, které se bohužel minulého trhu z důvodu nemoci nemohli zúčastnit. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek.

Poslední doprovodný program odstartuje v 9 hodin Martin Sedlák & Joska Mucha. Zpěváka a kytaristu Martina Sedláka, jehož doménou je blues a rokenrol, mnozí znáte ze sólových koncertů, často hraje i se svojí kapelou LetRouRou. Dalibor „Joska“ Mucha se vám vryje do paměti svojí baskytarou, která tvoří pevný základ kapely divadla Minor. Přijďte si s námi užít závěrečný trh hlavní letní sezóny, který bude opravdu našlápnutý. Těšíme se na vás v sobotu 8. října od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Další trh se uskuteční až 12. listopadu, takže si nachystejte pořádné koše na poctivé zásoby toho nejlepšího z domácí produkce.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250