Informační centrum

Novoměstské farmářské trhy šlápnou do pedálů

/ Petra Tomášková

Skvělá parta řezníků, pekařů, pěstitelů a prvovýrobců z novoměstských farmářských trhů už stříhá metr. V sobotu 6. května šlápneme do pedálů, protože otevřeme brány hlavní …

Novoměstské farmářské trhy šlápnou do pedálů

Skvělá parta řezníků, pekařů, pěstitelů a prvovýrobců z novoměstských farmářských trhů už stříhá metr. V sobotu 6. května šlápneme do pedálů, protože otevřeme brány hlavní letní sezóny, která bude plná toho nejlepšího z domácí produkce s nadupaným programem. Budeme se potkávat každou sudou sobotu od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí až do 10. října.

Co bude jinak? Sestavu pěstitelů posílí Martina Jirušová a její Bylinky z Poličky. V jejím sortimentu najdete různé druhy bazalek, kerblík, kari koření, trvalkové bylinky jako je např. routa, kozlík, proskurník, různé mateřídoušky, šalvěje a zajímavé exotické bylinky zahrnující kardamovník, perilu nebo migrenovník. U stánku Jany Machové můžete ochutnat tradiční Polenské mrkvance. Koláče plněné strouhanou mrkví ochucenou kořením, sypané drobenkou a mákem jsou tradiční pochutinou v Polné, kde se pečou několik desítek let. Dalším nováčkem bude pečivo La Baguette ze Záseky u Netína, specializující se na francouzské bagety, různé druhy croissantů a další pečivo. Na trhy se vrací kozí farma Pod Holým vrchem z Jívoví u Křižanova.  Z její vitrínky tak můžete pravidelně vybírat čerstvé sýry přírodní, s pažitkou, provensálskými bylinkami, olivami, česnekem a třeba i sušenými rajčaty. Nebude chybět ani feta, ricotta a čerstvé mléko. Do naší farmářské party hlavní sezóny naskočí i Dita Stejskalová ze Škrdlovic, která je ozdobou našich trhů se svými trvalky a kaktusy. Počasí se konečně usmálo i na pěstitele, takže se můžete těšit na Miroslavu Paříkovou z Nového Města. V její nabídce najdete salát, kedlubny, rajčata, papriky, bylinky, dvouleté karafiáty, slzičky, cukety a hokkaida. Ladíme seznam prodejců, který bude tentokrát pořádně dlouhý.

První trh hlavní sezóny se samozřejmě neobejde bez doprovodného programu. Svojí návštěvou nás poctí Regionální potravina Kraje Vysočina. Zastavte se k jejich stánkům ochutnat to nejlepší, co naši regionální výrobci produkují. Těšit se můžete na Sýrárnu Danka a z našich stálic Farmu Kožichovice, Perníkářství Lucie, Prosetínské trubičky a Havlíčkovo řeznictví a uzenářství. Třešničkou na dortu pak bude hudební vystoupení Jásalky Band, hudby pro všechny generace. Přijďte s námi odstartovat hlavní letní sezónu, potkat se, podpořit výrobce a zkrátka si to s námi užít. Těšíme se na vás v sobotu 6. května od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Nezapomeňte se zastavit i na hlavní náměstí, kde bude současně probíhat Jarní trh https://ic.nmnm.cz/akce/jarni-trh-2/  plný originálních rukodělných výrobků.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250