Informační centrum

Centrum města zaplní farmáři a rukodělní výrobci – sobota 11. května

/ Petra Tomášková

Skvělá parta řezníků, pekařů, pěstitelů a prvovýrobců už stříhá metr. Za dveřmi je další lichá sobota, takže zkontrolujte svoje ledničky a spíže, a nezapomeňte vyrazit …

Centrum města zaplní farmáři a rukodělní výrobci – sobota 11. května

Skvělá parta řezníků, pekařů, pěstitelů a prvovýrobců už stříhá metr. Za dveřmi je další lichá sobota, takže zkontrolujte svoje ledničky a spíže, a nezapomeňte vyrazit v sobotu 11. května do parku na Vratislavovo náměstí. Tentokrát to nebude jen o skvělém jídle, ale i širokém výběru originálních řemeslných výrobků. Novoměstské farmářské trhy se totiž potkají s Jarním trhem https://ic.nmnm.cz/akce/jarni-trh-3/ , který bude souběžně probíhat na spodním náměstí ve stejném čase od 8  do 12 hodin. 

Co bude jinak? V sobotu nám naskočí do rozjeté hlavní sezony pěstitel Jiří Šídlo ze Spělkova. V jeho první nabídce najdete lahůdkovou cibulku, petrželku nať, pórek a dýně Sweet meat Oregon. Park rozzáří rozkvetlé kaktusy a sukulenty Dity Stejskalové ze Škrdlovic. Daniela Jiroušková ze Zubří připravuje oblíbenou výstavu hub s mykologickou poradnou. Přijďte omrknout čirůvky májovky, závojenky podtrnky, třepenitky svazčité či makové, sírovce žlutooranžového a choroše smolnohého. Pokud ještě stále nemáte osázené truhlíky, těšte se na pestrý sortiment Zahradnictví Bohuslava Vyčichla a Jana Kopetky. Sazenice okurek, cuket, květáku, majoránky, pórku, letniček a lobelek najdete na stánku Miroslavy Paříkové z Nového Města. Minulý trh chyběly, ale už opět budou na svých značkách, Česká jablka z Tuchoraze a Frgály z Valašské Polanky. Přihlášené jsou i Bylinky z Poličky a Makronkářka Jana Sedláčková z Míchova. Na ochutnávky lákají Střelcovy domácí paštiky, které rozšiřují svoji nabídku o lančmít, trhané maso a pečené maso ve vlastní šťávě. Všechny přihlášené prodejce najdete v přiloženém seznamu.

V 9 hodin začíná doprovodný program v podání šedesátičlenného dechového souboru Z-UŠáci, který vznikl v roce 2006. Založili ho učitelé Petr Reisinger a Ladislav Miko. Druhý jmenovaný ho vede dodnes spolu s Lukášem Smrčkem. Hudbou a jídlem, to ale v sobotu rozhodně nekončí. Na spodním náměstí bude totiž ve stejném čase souběžně probíhat Jarní trh https://ic.nmnm.cz/akce/jarni-trh-3/ , který bude plný originálních rukodělných výrobků. Tak se určitě zajděte podívat a vybrat dárek třeba pro maminku k nedělnímu Svátku matek. Přijďte se potkat se svými sousedy, nakoupit senzační dobroty, poslechnout si dechový soubor a pořídit si něco hezkého na sebe. Těšíme se na vás v sobotu 11. května od 8 do 12 hodin na Vratislavově náměstí. 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250