Informační centrum

Novoměstské farmářské trhy s Regionální potravinou

/ Petra Tomášková

Nakupovat na novoměstských farmářských trzích můžete i tuto sobotu 26. září. Nová vládní opatření se nás týkají jenom omezeně, takže se na vás budeme těšit …

Novoměstské farmářské trhy s Regionální potravinou

Nakupovat na novoměstských farmářských trzích můžete i tuto sobotu 26. září. Nová vládní opatření se nás týkají jenom omezeně, takže se na vás budeme těšit na tradičním místě v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin. Připravte si košíky, tentokrát i deštníky a mrkněte do seznamu přihlášených prodejců.

Kdo přijede? Znovu k nám zavítají kvalitní těstoviny Fajna pasta, které se vyrábí z prvotřídních českých a italských surovin. Přímo Ze Stodoly přivezou ručně lisované oleje za studena. Už jste vyzkoušeli jejich lněný, makový nebo řepkový olej? Milovníci chilli potěší sortiment Tomáše Petery, který nabídne omáčky, koření a chilli doplňky. Nebudou chybět ani cukety, dýně, macešky, jahody a bylinky od Miroslavy Paříkové. Blahovi z Němčiček přivezou lahodný burčák z odrůd Moravský Muškát a Modrý Portugal. Silvie Dušková nabídne trvalky, sazenice kanadských borůvek, černý a červený rybíz a okrasné keře. U stánku Moniky Zelníčkové najdete letošní první šípkový sirup, džem a jablečný ocet. Tradičně na trhu zakoupíte masné a mléčné výrobky, pečivo, vejce, kozí výrobky, koření a spoustu dalších dobrot.

Těšit se můžete i na stánek Regionální potraviny, která nám představí letošní vítězné produkty oceněné v našem kraji. Ze sedmi kategorií se vybíraly jedinečné výrobky výjimečných kvalit pocházející svými surovinami i výrobou přímo z regionu. Jedním z nich je Zemědělské družstvo Hrotovice, jež získalo ocenění za čerstvé rybí maso ze sumečka afrického z vlastního chovu. Dalším oceněným je pak Lucie Krejčová z Pikárce za pekařský výrobek Sakrajdu. Jsou to malé bábovičky perníkového těsta plněné švestkovými povidly a vlašskými ořechy.

Přijďte si nakoupit domácí produkty s jasným původem a podpořit tak přímé výrobce v této opět nelehké době. Těšíme se na vás v sobotu 26. září od 8 hodin až do vyprodání zásob.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250