Informační centrum

Novoměstské farmářské trhy pokračují v zimním režimu

/ Petra Tomášková

Jitrnice, jelítka, škvarky, paštiky, klobásy, kachny, bio kozí výrobky, sirupy a spoustu dalších dobrot najdete na dalším poctivém farmářském trhu. Udělejte si prostor ve svých …

Novoměstské farmářské trhy pokračují v zimním režimu

Jitrnice, jelítka, škvarky, paštiky, klobásy, kachny, bio kozí výrobky, sirupy a spoustu dalších dobrot najdete na dalším poctivém farmářském trhu. Udělejte si prostor ve svých spížích a nachystejte si košíky na sobotu 18. listopadu, kdy se uskuteční letošní předposlední farmářský trh. Pokračujeme už v tzv. zimním režimu, takže se uvidíme v parku na Vratislavově náměstí v kratším čase, a to od 8 do 11 hodin. 

Co bude jinak? Naši skvělou partu posílí Domácí řeznictví a uzenářství Rodiny Ráčkovy z Náměště nad Oslavou. Ochutnat můžete jejich jitrnice, jelítka, tlačenku, sekanou, klobásky, uzenou krkovici, kotletu, uzený bok, domácí paštiky, škvarky a další výrobky. Kachnu, husu, kuře a vejce nakoupíte u MM Farmy ze Zlatkova. Nebude chybět ani tradiční nabídka Havlíčkova řeznictví a uzenářství z Třebíče, které je držitelem čtyř titulů Regionální potravina. Svoji dojnou sezonu zakončí v sobotu Kozí dvorek Olešenka, tak si přijďte pro pořádné zásoby jejich bio dobrot, protože další budou k mání až na jaře. V sobotu naposledy nakoupíte na trhu brambory od Chvátalů z Poděšína. Hlávkový salát, pórek, ředkvičky, vodnici, hokaido a černou ředkev nabídne drobný pěstitel Jiří Šídlo ze Spělkova. Těšit se můžete i na  výstavu čerstvých podzimních druhů hub Daniely Jirouškové ze Zubří. Svým nákupem můžete podpořit i Vyvoň to, studentskou firmu SOŠ Nové Město na Moravě, která je součástí vzdělávacího programu Ja Czech. Zaměřuje se na výrobu mýdel a vonných vosků do domácnosti.

Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek. Přihlášeno je přes čtyřicet prodejců, takže rozhodně i zimním období bude z čeho vybírat. Těšíme se na vás v sobotu 18. listopadu v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 11 hodin. Další farmářský trh se uskuteční v sobotu 16. prosince, kdy proběhne na hlavním náměstí i Vánoční trh.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250