Informační centrum

Novoměstské farmářské trhy pod taktovkou Komediantů na káře

/ Petra Tomášková

Sudá sobota před námi a s ní senzační dobroty s jasným původem ve znamení dalšího poctivého farmářského trhu. Uvidíme se v sobotu 23. září v …

Novoměstské farmářské trhy pod taktovkou Komediantů na káře

Sudá sobota před námi a s ní senzační dobroty s jasným původem ve znamení dalšího poctivého farmářského trhu. Uvidíme se v sobotu 23. září v parku na Vratislavově náměstí, kde budeme od 8 do 12 hodin součástí Svatováclavských slavností https://kd.nmnm.cz/akce/svatovaclavske-slavnosti-3/ s nabitým doprovodným programem.

Co bude jinak? Pokud milujete domácí džemy, stavte se ke stánku Lenky Veselé, jejíž rodina se věnuje výrobě marmelád již třicet let. Ručně vyráběné a originální extra džemy s vysokým podílem ovoce bez konzervantů najdete na trhu pod značkou Veselá marmeláda. Dalším nováčkem budou Třebaňské oleje V PRESU, které v malé rodinné lisovně v Zadní Třebani lisují rostlinné oleje za studena pouze z českých semínek v RAW kvalitě. Zaměřují se na výrobu olejů z modrého máku, ostropestřce, konopí a ze sareptské hořčice. Kvalitní těstoviny z prvotřídních českých a italských surovin nabídne oblíbená Fajna Pasta. Do košíků můžete kromě těstovin přidat i koření a oblíbená risotta. Ochutnat můžete barevné risotto ze zdravého špenátu, risotto brokolicové, nebo risotto se sušenými rajčátky. Na trhy se vrací České sady Tuchoraz s čerstvou sklizní letošních jablek odrůdy Gala a Bohemia. Dopřát si můžete i další dávku poctivého burčáku z Vinařství Petra Blahy z Němčiček. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

V rámci doprovodného programu bude park od 9 do 12 hodin patřit Komediantům na káře. Přijďte se nechat vtáhnout do atmosféry historického tržiště s předváděcími řemesly, zbrojnicí, tkaním na rámu a výtvarnou dílnou. V 9 hodin se mohou malí i velcí těšit na Furiantskou pohádku o dvou furiantech, bláznivé princezně a zlém drakovi. V 10.30 hodin vás pak komedianti pobaví žonglérským představením, ve kterém se vám bude tajit dech při žonglování se vším možným i nemožným (v případě nepříznivého počasí v Horáckém muzeu). Připravená bude i žonglérská dílna plná míčků, kuželek a dalších kejklů. Přijďte s námi oslavit svátek sv. Václava, těšíme se na vás v sobotu 23. září od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250