Informační centrum

Farmářské trhy navodí vánoční atmosféru

/ Petra Tomášková

Druhou prosincovou sobotu bude v parku na Vratislavově náměstí opět rušno. Centrum města totiž letos naposledy oživí novoměstské farmářské trhy, tentokrát se slavnostní vánoční atmosférou. …

Farmářské trhy navodí vánoční atmosféru

Druhou prosincovou sobotu bude v parku na Vratislavově náměstí opět rušno. Centrum města totiž letos naposledy oživí novoměstské farmářské trhy, tentokrát se slavnostní vánoční atmosférou. Podpoříme i řadu rukodělných výrobců, kterým zavřením vánočních trhů udělalo čáru přes rozpočet. Takže většinu prodejců, které jste měli potkat v pátek na Vánočním trhu, najdete na sobotním farmářském trhu. To znamená, že kromě jedlých dárků najdete na trhu i dárky ve formě keramiky, jmelí, skleněných a drátovaných ozdob, dřevěných hraček, dětského oblečení a spoustu dalších originálních dárků. Takže o vánoční atmosféru v našem městě rozhodně nepřijdete.

Na co se můžete těšit? Vánočně laděný farmářský trh nabídne výtečné Milovské perníčky a pralinky. Horácké křížaly a další zdravé mlsání přiveze Václav Slavík z Trhové Kamenice. Havlíčkovo řeznictví láká na speciální vánoční nabídku uzenin ve tvaru baněk, kapříků, zvonečků a podkoviček.  Sváteční medovinu na váš stůl nabídne Včelařství Babákov a trh provoní i Koření od Davídka. Z rukodělných výrobků najdete na trhu vše potřebné. Skleněné ozdoby ze sklářské huti Jakuba v Tasicích, kožešinový sortiment Ireny Pantůčkové z Kameniček, dřevěné hračky Jiřího Myšky z Krucemburku, užitkovou keramiku Miloslava Tuhého z Hlinska, dětské oblečení Marie Joskové z Chotěboře a spoustu dalšího krásného sortimentu.

Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čvrtek. Nenechte si ujít letošní poslední farmářský trh na čerstvém vzduchu a přijdťe si nakoupit jedlé i nejedlé dárky pro své blízké z rukou přímých výrobců. Těšíme se na vás v sobotu 11. prosince v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

 

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250