Informační centrum

Novoměstské farmářské trhy pod taktovkou swingové kapely Tata band Josefa Kučery

/ Petra Tomášková

Kvalitní, čerstvé a české farmářské výrobky a produkty od prověřených pěstitelů, chovatelů a výrobců míří opět do našeho města. Za dveřmi je další sudá sobota …

Novoměstské farmářské trhy pod taktovkou swingové kapely Tata band Josefa Kučery

Kvalitní, čerstvé a české farmářské výrobky a produkty od prověřených pěstitelů, chovatelů a výrobců míří opět do našeho města. Za dveřmi je další sudá sobota a to znamená jediné, že je tady další farmářský trh pod širým nebem. Uvidíme se v sobotu 29. července v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Rodinu Jiřího Vališe z Jiříkovic, která se zabývá pěstováním kanadských borůvek, není třeba dlouze představovat. Na okraji vesnice pod Harusovým kopcem pěstují na půlhektarové plantáži zhruba dva tisíce keříků a ročně vyprodukují stovky kilogramů této superpotraviny. V sobotu nabídnou ranou odrůdu Duke a Spartan. Luxusní obědy na vaše výlety a dovolené zakoupíte u stánku Jitky Hameršmídové pod značkou „Bez E.“ Všechny její výrobky jsou ze zásady bez zbytečných konzervantů, barviv a stabilizátorů. Chvátalovi z Poděšína přivezou rané brambory odrůdy Impala. U Zahradnictví Vedrovice nakoupíte rajčata, okurky, papriku, květák, brambory, okurky, dýně hokaido, cukety, kořenovou zeleninu a sazenice trvalek. Stále nabízí i možnost objednávek okurek nakladaček na tel. 731 103 981. Doplnit zahradu o letní trvalky a keře můžete oblíbeným sortimentem Silvie Duškové. Těšte se na krásné motýlí keře, hortenzie, kokardy, kopretiny, ostrožky, gaury, nevěstin závoj i první jiřinkové kytice z vlastní zahrady. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek.

Doprovodný program si opravdu užije každý. Od 9 do 11.30 hodin to v parku rozbalí swing & dixieland kapela Tata band Josefa Kučery, tak si to rozhodně nenechte ujít. Těšíme se na vás v sobotu 29. července v parku na Vratislavově náměstí. Začínáme úderem osmé hodiny ranní a jsme až do vyprodání zásob.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250