Informační centrum

Farmářské trhy udělají za létem sladkou tečku – sobota 27. srpna

/ Petra Tomášková

Dřevěné divadlo, harmonika, workshopy a spousta dobrot vám vykouzlí úsměv na tváři už tuto sobotu 27. srpna v parku na Vratislavově náměstí. Poslední prázdninová sobota …

Farmářské trhy udělají za létem sladkou tečku – sobota 27. srpna

Dřevěné divadlo, harmonika, workshopy a spousta dobrot vám vykouzlí úsměv na tváři už tuto sobotu 27. srpna v parku na Vratislavově náměstí. Poslední prázdninová sobota bude tak opět ve znamení tradičních Slavností medu a dalšího novoměstského farmářského trhu.

Co bude jinak? Fajnovou sestavu vybraných farmářů tentokrát doplní skvělá parta novoměstských včelařů. Přijďte namrknout do jejich světa, ochutnat různé druhy medu, medového piva, perníčků a jiných včelích dobrot. Smlsněte si na výtečné kaši s medem, bramborových plackách nebo medovém menu od K Clubu. Na trhu najdete všechny oblíbené a prověřené farmáře. Zdravé svačinky nejen do školy najdete u stánku Datlového pokušení. Přihlášená je i čím dál více vyhledávaná Tereza Viktorová se svými bylinkovými proudukty. Doplnit zásoby si můžete u Damodary, výrobce veganských a bezlepkových výrobků, která jezdí jednou za měsíc. Kvalitní česnek a cibuli nabídne Farma Jura, lisované oleje za studena rodinná firma Ze Stodoly. Za dveřmi je podzim a po dešti se opět hlásí s houbařskou výstavou i Daniela Lamatová. Lehce podzimní sortiment nabídnou i naše oblíbené pěstitelky Lenka Malá, Silvie Dušková a Zahradnictví Bohuslava Vyčichla. Na trhu najdete poprvé keramiku Barbory Štěpánkové ze Žďáru nad Sázavou.

Doprovodný program bude našlápnutý. V 9 hodin začíná pohádka Dřevěného divadla Honzy Hrubce Princezna na hrášku a v 10.30 hodin pak pohádka Zvířátka a loupežníci. V případě nepříznivého počasí se divadlo přesouvá do Horáckého muzea. Uprostřed parku najdete i workshop DDM, které si pro vás připravuje airbrush tetování a výrobu včelích buttonků. Celé dopoledne bude trhem znít harmonika Martina Obra. Nachystejte si košíky, přibalte dobrou náladu a přijdťe s námi udělat za letošním létem sladkou tečku. Těšíme se na vás v sobotu 27. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250