Informační centrum

Na farmářských trzích zabaví děti tvoření rodinného centra Walda

/ Petra Tomášková

Chutné a čerstvé regionální dobroty opět zamíří do našeho města. Za dveřmi je další lichá sobota a to znamená jediné, že je tady další díl …

Na farmářských trzích zabaví děti tvoření rodinného centra Walda

Chutné a čerstvé regionální dobroty opět zamíří do našeho města. Za dveřmi je další lichá sobota a to znamená jediné, že je tady další díl Novoměstských farmářských trhů pod širým nebem. Uvidíme se v sobotu 25. května v parku na Vratislavově náměstí, kde budeme v čase od 8 do 12 hodin vybírat to nejlepší z našich sadů, polí a dvorů.

Co bude jinak? Čerstvé panenské oleje Ze Stodoly nabídne malá rodinná firma z Jívovího u Křižanova. Lisováním za studena získávají z každého semínka kapku oleje, která je plná nenasycených mastných kyselin a jedinečné chuti. Jednu lahvičku za druhou plní rodina Novákova od roku 2018 lněným, řepkovým a makovým olejem. Ředkvičky, cibulku, hlávkový salát, vodnici, mangold, petrželku nať a salát římský mix, najdete na stánku pěstitele Jiřího Šídla ze Spělkova. Pouze jednou za měsíc se na našich trzích objeví Damodara, výrobce veganských a bezlepkových potravin, tak tuto šanci nepropásněte. Do košíků můžete sázet luštěninové chipsy, kaše do hrnku, ovocné tyčinky, koření, ochucené i naturální nudličky do polévek, omáček a salátů. Přihlášené jsou i hotová jídla v konzervách Bez-E, které jsou ze zásady bez zbytečných konzervantů, barviv a stabilizátorů. Jejich chuť tvoří hlavně maso, sůl a koření. V sobotu můžete ochutnat jejich novinku koprovou omáčku. Konzervy můžete zabalit na kolo, k vodě, prostě kamkoliv. Opět dorazí naši dvorní pěstitelé. Sadbu zeleniny a bylinek nabídne Miroslava Paříková. Silvie Dušková přiveze záplavu letniček, skalniček, trvalek a keřů. U kašny najdete bohatý sortiment Zahradnictví Bohuslava Vyčichla a naproti dřevěným domečkům pak Zahradnictví Jana Kopetky. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek.

V rámci doprovodného programu potěšíme zejména děti. Od 9 hodin mohou přijít na Tvoření s rodinným centrem Walda, které vychází z waldorfské pedagogiky a zaměřuje se na enviromentální výchovu. Těšit se mohou na výrobu parfémů a olejíčků, poznávaní bylinek a květin, vyrobí si voňavý pytlíček a zabaví se i u květinového pexesa. Nezapomeňte, uvidíme se v sobotu 25. května v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250