Informační centrum

Na farmářských trzích vás zabaví Figurkov Divadla Líšeň

/ Petra Tomášková

Pravidelná dávka toho nejlepšího z našich polí, sadů a dvorů je opět za dveřmi. Zkontrolujte si svoje ledničky, spíže, zahrádky a vydejte se v sobotu …

Na farmářských trzích vás zabaví Figurkov Divadla Líšeň

Pravidelná dávka toho nejlepšího z našich polí, sadů a dvorů je opět za dveřmi. Zkontrolujte si svoje ledničky, spíže, zahrádky a vydejte se v sobotu 22. června na další poctivý Novoměstský farmářský trh pod širým nebem. Uvidíme se v parku na Vratislavově náměstí v tradičním čase od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Svoje přebytky v podobě sukulentů a dřevin nabídne Eva Kubíková z Nového Města, která ráda ve volném čase pěstuje zejména jehličnany vhodné pro další pěstování jako bonsaje. Sušená rajčata s bazalkou, česnekem, chilli, medvědím česnekem, libečkem, cibulkou a různými druhy sýrů nabídne malá rodinná firma Rajpro z Dětkovic. Luční med a přebytky sazenic begonií převislých a voskovek najdete u stánku Petra Jirouška. Oblíbenou výstavu hub s mykologickou poradnou už pečlivě připravuje Daniela Jiroušková. K vidění bude hřib hnědý, smrkový, sametový, žlutomasý, nejedlý kříšť a různé druhy křemenáčů. Těšit se můžete i na osvětu o bezpečném houbaření a první letošní sušené houby k prodeji. Pokud nechcete trávit dovolenou u sporáku, stavte se pro poctivé hotovky v plechovkách Bez-E Jitky Hameršmídové. Svíček už mají asi paní učitelky asi dost, tak jim zkuste letos udělat radost nějakým jedlým dárkem v podobě olejů Ze Stodoly, dárkovým balením koření nebo kornoutem z Perníkářství Lucie. Stále můžete vybírat z širokého sortimentu trvalek, skalniček, letniček a bude zase více zeleniny a ovoce. Seznam všech přihlášených prodejců zveřejníme ve čtvrtek.

Doprovodný program bude tentokrát od 9 hodin v režii Divadla Líšeň, které přiveze festivalové hraní Figurkov. Dřevěné šachy vlastní výroby na velké šachovnici, deskové hry z celého světa i dávné historie Othelo, Exploze, Mak-jek, Tikula nebo Lukasovy hlavolamy…  Zkrátka nejjednodušší hrátky pro mrňata i důmyslné hlavolamy pro nejnáročnější luštitele. Těšíme se na vás v sobotu 22. června v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250