Informační centrum

Na farmářských trzích to rozbalí Radňovická kapela

/ Petra Tomášková

Ochutnat výrobky z regionálních farem, potkat se s přáteli a poslechnout si živou kapelu, můžete už tuto sobotu 8. června na Novoměstských farmářských trzích. Uvidíme …

Na farmářských trzích to rozbalí Radňovická kapela

Ochutnat výrobky z regionálních farem, potkat se s přáteli a poslechnout si živou kapelu, můžete už tuto sobotu 8. června na Novoměstských farmářských trzích. Uvidíme se tradičně v parku na Vratislavově náměstí, kde budeme plnit vaše košíky a přání od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Paštiky a pomazánky z nejčerstvějších a nejkvalitnějších surovin najdete na trhu ve skleničkách pod značkou Od Martina. Těšit se můžete i na nakládané hermelíny a sušené maso. Dámy jistě nepohrdnou luxusními karamely, které mohou použít do dezertů, jogurtů a kaší. O tom, že Martin opravdu umí, vás přesvědčí i čerstvě oceněné trhané hovězí s červeným vínem Regionální potravinou. Na naše trhy zamíří v sobotu i Džemy od Drahy, které přivezou další bombu v podobě levandulového sirupu s borůvkami, které se pyšní rovněž čerstvým oceněním Regionální potravina Kraje Vysočina. V nabídce Drahomíry Bumbové, která stojí za touto značkou, budou samozřejmě i další sirupy, džemy, povidla, čatní, čaje a sušená zelenina. Marek Krška z Rokytna se opět vrací do naší party s letošním prvním čerstvě vytočeným květovým a pastovým medem, tak si přijďte pro skleničku. Přihlášená je i Martina Jirušová z Poličky s nabídkou exotických bylinek, léčivých rostlin a bylinek do kuchyně. Na hlavní promenádě najdete i zeleninu od Jiřího Šídla ze Spělkova, tentokrát u jeho stánku zakoupíte hlávkový salát, ředkvičky, vodnici a petrželku nať. Masné výrobky nabídne opět Král uzenářů náměšťský řezník Radovan Ráček. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek.

Doprovodný program tentokrát podpoří další domácí kapelu, která to má k nám opravdu přes kopec. Od 9 hodin se můžete těšit na Radňovickou kapelu, která se skládá ze čtrnácti členů. Všichni jsou absolventi novoměstské ZUŠ Jana Štursy a pocházejí z nejbližšího okolí od Branišova až po Fryšavu. Jejich repertoár tvoří především lidové písničky, které všichni dobře známe. Přijďte si s námi užít další poctivý farmářský trh. Těšíme se na vás v sobotu 8. června v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250