Informační centrum

Na farmářských trzích opět rozpálí gril Petr Erin Kováč

/ Petra Tomášková

Novoměstské farmářské trhy se opět hlásí s podzimní náloží poctivých dobrot z rukou provýrobců, kteří letos podesáté zaplní park na Vratislavově náměstí – sobota 12. …

Na farmářských trzích opět rozpálí gril Petr Erin Kováč

Novoměstské farmářské trhy se opět hlásí s podzimní náloží poctivých dobrot z rukou provýrobců, kteří letos podesáté zaplní park na Vratislavově náměstí – sobota 12. září od 8 do 12 hodin.

Těšit se můžete na slezskou zeleninovou baštu s názvem Fojtka, která se vyrábí ručně z čerstvé zeleniny. Výborný burčák z hroznů odrůdy Irsai Oliver a Modrý Portugal přivezou Blahovi z Němčiček. Přímo Ze Stodoly si můžete zakoupit ručně lisované oleje za studena. Vybrat si můžete olej lněný, makový a řepkový. Protože zeleniny není nikdy dost, opět přijede s cibulí a česnekem malá rodinná Farma Jura z Třebíčska. Sazenice jahod, chryzantémy, macešky, vřesy, vřesovce a spoustu podzimního sortimentu najdete u stánku Lenky Malé. Nebudou chybět ani ovocné tyčinky Fields Food, které vyrábí Edita Fieldsová z Maršovic, ovocná vína Rybízák a med novoměstských včelařů. Letos naposledy najdete na trhu lesní borůvky z Třeboňska. Seznam přihlášených prodejců zveřejníme opět koncem týdne.

V rámci doprovodného programu rozpálí gril znovu Peter Erin Kováč, šéfkuchař a moderátor pořadu Život z Pánve. Tak se stavte na hovězí burgery se slaninou a tuňákem. V 9 hodin se můžete těšit na komentované porcování tuňáka, který se bude podávat se saschimi. Hejkal bude čepovat jantarovou jedenáctku a limo cherry. Tak přijďte potěšit svoje chuťové pohárky a doplnit si zásoby poctivých farmářských produktů. Těšíme se na vás.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250