Informační centrum

Na farmářský trh zavítá i pivovar Hejkal

/ Petra Tomášková

Ani tato sobota se neobejde bez novoměstkých farmářských trhů. Uvidíme se 6. června v parku na Vratislavově náměstí v tradičním čase od 8 do 12 …

Na farmářský trh zavítá i pivovar Hejkal

Ani tato sobota se neobejde bez novoměstkých farmářských trhů. Uvidíme se 6. června v parku na Vratislavově náměstí v tradičním čase od 8 do 12 hodin. Kompletní seznam prodejců zveřejníme v pátek, ale už teď vám můžeme prozradit, že bude opět z čeho vybírat a uskuteční se i první doprovodný program.

Těšit se můžete na novoměstský pivovar Hejkal, který nabídne jantarovou jedenáctku, světlou dvanáctku a tmavou třináctku. Nově na trhu najdete Příborské oříšky, různě ochucené pražené oříšky všech druhů a chutí.  Znovu si budete moci zakoupit česká jablka z Tuchoraze, Red delicius a Golden delicius. Zahradnictví Kopetka nabídne více zeleniny, bude hrášek, kedlubny, květák, kapusta, pórek aj. Lenka Malá přiveze obří cibule Globo, okurky hadovky, polní salátovky, nakládačky, cukety, hokaido, patizony. Dále pak muškáty, begonie, gazánie, nízké hledíky a afrikány, salvie, sanvitálie, balzamínky, lobelky a spoustu bylinek. Dlouhodobou účast přislíbila jihlavská Pražírna Koruna a Damodara, výrobce bezlepkových a veganských potravin. Nebude chybět maso, vejce, kravské a kozí sýry, pečivo, utopenci, vejce, medové výrobky, trubičky, omáčky a dipy, perníčky, čaje, sirupy, koření, rakytníkové výrobky a prostor dostanou i zruční řemeslníci.

A to nejlepší na závěr. V rámci trhu proběhne i rostlinná štafeta Putovní pokojovky, happening který měl být součástí květnového Re Use Fest. Doprovodného programu se ujme od 9 hod. Jásalka Band, autoři CD a DVD Hospůdko, hospůdko malá a Petrovičtí hasiči. Přijďte, těšíme se na vás!

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250