Informační centrum

Projekt Putovní pokojovky zamíří na farmářský trh – sobota 20. května

/ Petra Tomášková

Putovní pokojovky, dechový orchestr a promenádu plnou vůní čerstvých a kvalitních produktů si mohou návštěvníci novoměstských farmářských trhů vychutnat již tuto sobotu 20. května. Hlavní …

Projekt Putovní pokojovky zamíří na farmářský trh – sobota 20. května

Putovní pokojovky, dechový orchestr a promenádu plnou vůní čerstvých a kvalitních produktů si mohou návštěvníci novoměstských farmářských trhů vychutnat již tuto sobotu 20. května. Hlavní letní sezóna má zelenou, takže se potkáme v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Zahrádkáři se mohou těšit na pestrý sortiment našich dvorních pěstitelů. Na trhy se vrací Zahradnictví Jana Kopetky, které nabídne balkonové rostliny, trvalky a zeleninovou sadbu. S podobným sortimentem najdete na trhu u kostelní zídky i Lenku Malou a u kašny Zahradnictví Bohuslava Vyčichla. Bylinky a zeleninovou sadbu můžete vybírat i u Miroslavy Paříkové z Nového Města. Představíme vám Včelařství a košíkářství Michala Bednáře, kterého jste měli možnost potkat na Jarním trhu. Vymazlené Horácké křížaly nabídne Václav Slavík z Trhové Kamenice. Doufáme, že tentokrát i na nás zbydou mrkvance z Polné, a chutnalo vám i francouzské pečivo La Baguette, které opět najdete na stánku pod lípou. Na trhy se vrací kozí farma Pod Holým vrchem z Jívoví u Křižanova. Přihlášeno je i Datlové pokušení, zdravé mlsání vyráběné z kvalitních surovin a ovoce. Poslední brambory dovezou Chvátalovi z Poděšína, na ty nové si chvilku počkáme. Terezčin čarovný krámek vás opět okouzlí vůní bylinných olejových macerátů, rostlinnými extrakty i rituálními vykuřovadly. V parku najdete i oblíbenou výstavu hub, kterou pro vás pečlivě připravuje Daniela Jiroušková ze Zubří. Přijďte omkrnout krásně urostlého choroše šupinatého a další poklady z našich lesů a hájů. Seznam všech přihlášených prodejců najdete v příloze.

Od 9 do 11.30 hodin zahraje pod vedením Ladislava Mika a Lukáše Smrčka skvělý dechový orchestr Z-UŠáci. V rámci doprovodného programu proběhne i projekt Putovní pokojovky aneb rostlinná štafeta s Anetou Linkovou. Jak to funguje? Prostě donesete pokojovku, která už vás doma nebaví, a ve stánku ji vyměníte za jinou. Přijďte si to s námi užít, dorazit by mělo i sluníčko. Těšíme se na vás v sobotu 20. května v parku na Vratislavově náměstí, začínáme úderem osmé hodiny ranní a jsme až do vyprodání zásob.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250