Informační centrum

Na farmářském trhu to rozbalí padesátičlenný dechový orchestr Z-UŠáci

/ Petra Tomášková

Kvalitní a čerstvé farmářské produkty od prověřených pěstitelů, chovatelů a výrobců míří opět do našeho města. Je před námi sudá sobota a to znamená, že …

Na farmářském trhu to rozbalí padesátičlenný dechový orchestr Z-UŠáci

Kvalitní a čerstvé farmářské produkty od prověřených pěstitelů, chovatelů a výrobců míří opět do našeho města. Je před námi sudá sobota a to znamená, že je tady další díl novoměstských farmářských trhů. Těšíme se na vás v sobotu 20. května v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Výjimečné křížaly z Trhové Kamenice, které mají chuť, nápad a jsou plné slunce, nabídnou manželé Blanka a Václav Slavíkovi. Zdravé svačinky pro malé i velké labužníky se vyrábí bez konzervantů a přidaného cukru. Přírodě člověk prostě neporučí, ale tentokrát už to kozí farmě Pod Holým vrchem klapne. K mání budou tak pravidelně jejich luxusní čerstvé sýry přírodní, s pažitkou, provensálskými bylinkami, olivami, česnekem a sušenými rajčaty. Nebude chybět ani feta, ricotta a čerstvé mléko. Zahrádkáři se mohou těšit na sortiment našich pěstitelů. Miroslava Paříková z Nového Města nabídne květák, kapustu, pórek, okurky, cukety, hokaida, astry, cinie a afrikány. Zahradnictví Bohuslava Vyčichla nabídne skalničky, trvalky, balkonovky, bylinky, roubovance a kanadské borůvky. V sobotu můžete skládat svoje nákupy do krásných proutěných košíků, které vám uplete Michal Bednář z Litavy a přidá vám do něj i svůj domácí med. Poslední loňské brambory nabídnou Chvátalovi z Poděšína, na ty nové si ještě chvilku počkáme. Po minulé premiéře můžete přijít znovu ochutnat tradiční mrkvance z Polné a francouzské pečivo La Baguette ze Záseky u Netína. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek.

Od 9 hodin to v parku rozbalí padesátičlenný dechový orchestr Z-UŠáci pod vedením Ladislava Mika a Lukáše Smrčka. Těšit se můžete i na Putovní pokojovky aneb rostlinnou štafetu Anety Linkové. Doneste pokojovku, která vás už doma nebaví a vyměňte si ji za jinou. Vítané jsou i řízky rostlin a semínka. Tak přijďte měnit, podpořit žáky místní ZUŠ Jana Štursy, nakupovat poctivé dobroty, znovu se potkat se svými sousedy a zkrátka si to sobotní dopoledne udělat ještě hezčí. Těšíme se na vás v sobotu 20. května v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250