Informační centrum

Na farmářském trhu se představí i Spolek Walda

/ Petra Tomášková

Novoměstské farmářské trhy opět v plné parádě – sobota 18. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Nezapomeňte se zásobit i …

Na farmářském trhu se představí i Spolek Walda

Novoměstské farmářské trhy opět v plné parádě – sobota 18. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Nezapomeňte se zásobit i v době prázdnin potravinami od českých pěstitelů, farmářů a malovýrobců.

Co bude nového? Letos poprvé k nám zavítají Fields Food, luxusní ovocné trubičky, které vyrábí Edita Fields z Maršovic. Ovocné trubičky se vyrábí sušením, je v nich 100% ovoce a jsou sušené při nízké teplotě, tudíž dochází k zachování veškerých vitamínů. Poprvé v tomto roce přijede i Monika Zelníčková z Rousínova, která žije v roubence v souladu s přírodou. Na jejím stánku najdete bylinkové sirupy, pesta, bylinkové čaje a čerstvou levanduli v podobě kytiček, věnečků a sirupů.

Kdo opět přijede? Chvátalovi z Poděšína přivezou brambory, odrůdu Impala, varný typ BA, balení po 10 kg.  Znovu budete mít možnost zakoupit si Frgály z Valašské Polanky. V nabídce bude až dvanáct druhů a potěšíme i bezlepkáře. Nachystejte si skleničky, protože dorazí i Rybízák Znojmo. Svlažit hrdlo si můžete opět u novoměstského pivovaru Hejkal. Na čepu bude malinová limonáda Hejkalka a vídeňský ležák 12tka. Milovníky krůtího masa potěšíme, že Farma Zelenka bude po dovolené znovu na svém oblíbeném místě. Nebudou chybět ani Chutě z Chotě, jablka z Tuchoraze, kozí dobroty z Olešenky a Vlčích Hor, Davídkovo koření, vejce a drůbež ze Zlatkova, pečivo od Kejvala a Slonků, mléčné výrobky z Březin, bezlepkové dobroty od Damodary a Petra Blahy, ovoce a zelenina Jana Kopetky, kytičky a kytice Lenky Malé a Silvie Duškové, …. Bude opět z čeho vybírat, přijďte se přesvědčit. Seznam přihlášených prodejců zveřejníme opět koncem týdne.

V rámci doprovodného programu se můžete tentokrát tešit od 9 do 12 hod. na výrobu zvířátek z přírodnin pod vedením Spolku Walda o.s. z Odrance.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250