Informační centrum

Na farmářském trhu se bude tvořit s rodinným centrem Walda

/ Petra Tomášková

Podpořit české pěstitele, chovatele a prvovýrobce můžete opět na dalším novoměstském farmářském trhu. Prázdniny pro nás neplatí, uvidíme se v sobotu 13. srpna od 8 …

Na farmářském trhu se bude tvořit s rodinným centrem Walda

Podpořit české pěstitele, chovatele a prvovýrobce můžete opět na dalším novoměstském farmářském trhu. Prázdniny pro nás neplatí, uvidíme se v sobotu 13. srpna od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Co bude jinak? Letos poprvé k nám zavítá rodinná farma Jura z Třebíčska, která se zabývá pěstováním česneku a cibule. U jejich stánku zakoupíte česnek odrůdy Bjetin, Unikát a Vekan v balení po 1 kg a cibuli v balení po 2 kg. Řezané květy gladiol (mečíků) slibuje rodinné Zahradnictví Roven, jež vzniklo v roce 2018 jako malá firma s velmi omezeným sortimentem, který se snaží neustále rozšiřovat. V jejich nabídce najdete i lilie a šafrán, které vyrostou až další rok, a podzimní bramboříky. Farma Kožichovice tentokrát přiveze kromě svých věhlasných rajčátek i okurky a jahody, které pěstují ve vytápěných sklenících u Třebíče. Těšit se do fronty můžete opět i na Prosetínské trubičky z listového těsta z rodinné firmy s dlouholetou tradicí. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek.

V rámci doprovodného programu potěšíme zejména děti. Od 9 hodin mohou přijít na Tvoření s rodinným centrem Walda, kde se budou vyrábět dožínková a maková sluníčka z přírodnin. Uvidíme se v sobotu 13. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin. Těšíme se na vás.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250