Informační centrum

Na farmářské trhy zavítá Farma Kožichovice

/ Petra Tomášková

Je před námi sudá sobota a ta bude patřit opět novoměstkým farmářským trhům. Potkáme se 22. května v parku na Vratislavově náměstí, v čase od …

Na farmářské trhy zavítá Farma Kožichovice

Je před námi sudá sobota a ta bude patřit opět novoměstkým farmářským trhům. Potkáme se 22. května v parku na Vratislavově náměstí, v čase od 8 do 12 hodin. Letošní sezóna bude zřejmě našlápnutá. Na druhý trh letní sezóny dorazí čtyřicítka prodejců.

Co bude nového? Těšit se můžete na Farmu Kožichovice, která přiveze dva druhy chutných a voňavých rajčat. Pěstují je v největších sklenících na Vysočině u Třebíče, které mají rozlohu jako pět fotbalových hřišť. Jejich rajčátka Oliver získala ocenění Regionální potraviny kraje Vysočina v kategorii ovoce a zelenina pro rok 2020. Pravidelně se už začneme potkávat s malou rodinnou farmou Vlčí Hory z Humpoleckého Zálesí, jenž ručně vyrábí produkty z mléka anglonubijských koz. V jejich nabídce najdete čerstvé sýry přírodní, s česnekem a s bylinkami, tvaroh, nakládané sýry v oleji a sladkokyselém nálevu, francouzské plísňové sýry a tvaroháčky. Dáme už i prostor šikovným rukodělcům. Konečně si na trhu zakoupíte proutěné košíky a ošatky Petra Tlacha z Morkovic. Dřevěné vařečky, misky a hračky najdete u stánku Jiřího Myšky z Krucemburku. Originální keramiku z klasické hrnčířské a šamotové hlíny přiveze Miroslav Tuhý z Hlinska. Podpořit můžete i dalšího výrobce z regionu Miroslavu Kostelencovou, která vyrábí v nedalekém Veselíčku pletené ponožky a dětské čepičky. Už si budete moci na trhu vypít kávu z Pražírny Koruny a pivo z novoměstského pivovaru Hejkal.

Nebudou chybět masné a mléčné výrobky, pečivo, koření, sazenice květin a zeleniny, sirupy, džemy, oleje, houby, omáčky, víno, med a medové produkty a spoustu dalších dobrot. Seznam prodejců postupně ladíme a zveřejníme ho tradičně ve čtvrtek. Těšíme se na Vás v sobotu 22. května od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250