Informační centrum

Končí hlavní sezóna farmářských trhů – sobota 8. října

/ Petra Tomášková

Regionální pěstitelé, chovatelé, zpracovatelé, řemeslníci a výrobci zamíří už tuto sobotu 8. října do centra našeho města na závěrečný farmářský trh hlavní letní sezóny. Sejdeme …

Končí hlavní sezóna farmářských trhů – sobota 8. října

Regionální pěstitelé, chovatelé, zpracovatelé, řemeslníci a výrobci zamíří už tuto sobotu 8. října do centra našeho města na závěrečný farmářský trh hlavní letní sezóny. Sejdeme se tak letos pošestnácté v tradičním čase od 8 do 12 hodin v krásném podzimně zbarveném parku na Vratislavově náměstí. Novoměstské farmářské trhy se samozřejmě ale oficiálně neloučí, přechází jenom do tzv. zimního režimu, kdy se budeme potkávat už jenom jednou měsíčně.

Co bude jinak? Těště se na plody Jižní Moravy. Hezký večer si můžete zpříjemnit burčákem z vlastní produkce od Marie Stávkové a Petra Lhoty. Nebude chybět burčák Od Blahů a kvalitní vína značky Zlatovíno. Z Jižní Moravy vám nabídne cibulky lilií, narcisů, šafránů a tulipánů i Rodinné zahradnictví a pěstírna cibulovin Roven. Dorazí další drobný pěstitel Marek Jiráček z Lužic, u kterého si můžete zakoupit česnek, pórek, červenou řepu a bramory. Na trhu najdete luxusní paštiky, nakládané sýry a karamely Od Martina. Podpořit svým nákupem můžete i Džemy od Drahy, oleje Ze Stodoly a Perníkářství Lucie. Letos naposledy se v rámci trhů potkáme se sortimentem pěstitelky Silvie Duškové, Zahradnictví Lenky Malé a Bohuslava Vyčichla. Je možné, že i u Kozího dvorku zakoupíte letos naposledy čersvé sýry, halloumi, tvarohové krémy, žervé a tvaroh. Naši vášnivou houbařku Danielu Lamatovou najdete tentokrát na dvorku Horáckého muzea, kde bude současně probíhat Podzimní výstava s houbařskou poradnou https://hm.nmnm.cz/podzimni-vystava-na-dvorku-muzea-2/ . Větší prostor dostanou tentokrát i rukodělní výrobci. Podpořit můžete například novou studentskou firmu Mapalík, seskupení tří studentů, kteří se zabývají výrobou vlastnoručně vyráběných výrobků ze dřeva.

V rámci letošního posledního doprodného programu se můžete těšit od 9 hodin na blues, rokenrol a soul v podání osvědčeného dua Martin Sedlák & Joska Mucha. Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců, ať máte jasno. Přijďte si udělat krásné sobotní dopoledne, nakoupit to nejlepší z domácí produkce, potkat se se svými známými a zkrátka si ten závěrečný trh hlavní sezóny s námi užít. Těšíme se na vás v sobotu 8. října od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250