Informační centrum

Kniha – Alois Boháč: Miláčkové

/ Erik Havlík

Nově na Informačním centru zakoupíte knihu s obrázky Aloise Boháče…

Kniha – Alois Boháč: Miláčkové

Vážení zákazníci,

rádi bychom vás informovali, že v rámci společné výstavy Horácké galerie a Horáckého muzea s názvem Hluboká voda, Nejhlubší les, která se spouští 17. června, jsme si na Informačním centru do prodeje připravili i doprovodné zboží k této výstavě. Jedná se o knihu s názvem Alois Boháč: Miláčkové a vydalo ji Městské muzeum ve Volyni. V předmluvě knihy stojí:

… Alois Boháč, jako by z jiného světa přišel. Jemu je krajina, les, rybník, pole, jevištěm života, který vidí jen on. Oleje, akvarely, kresby jsou reportáže z říše skřítků, šotků, dráčků, hastrmánků a potvůrek náramně žertovných, nikoli tak germánsky drsných a sukovitých, jako jsou Schwaigerovy, ani tak poťouchlých jako Teschnerovy, ale jaksi humornějších, i když jde o utopence, nebo o dračí slůj, nebo o lesní žínky – vše se to upřímněji směje, jako kozel na satyry a satyrové na ženky a venkované na dráčka, jenž se vejde pod muchomůrků.

(František Xaver Harlas, 14. dubna 1935)

Upozorňujeme, že kniha není biografií Aloise Boháče. Je však velmi zajímavým souborem ukázky jeho prací. kterých v knize naleznete více než 80! Originály děl naleznete ve vestibulu, ale především v hlavním sále Horáckého muzea. Knihu zakoupíte v hodnotě 250 Kč.

Více informací o výstavě Hluboká voda, Nejhlubší les naleznete tady a tady.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250