Informační centrum

Jarní trh plný svěžích, originálních a výjimečných výrobků

/ Petra Tomášková

Oživit si jarní šatník, a potěšit svoje chuťové pohárky, můžete už příští týden v sobotu 11. května na tradičním Jarním trhu. Najdete zde pestrý sortiment …

Jarní trh plný svěžích, originálních a výjimečných výrobků

Oživit si jarní šatník, a potěšit svoje chuťové pohárky, můžete už příští týden v sobotu 11. května na tradičním Jarním trhu. Najdete zde pestrý sortiment oblečení, šperků, keramiky, dřevěných hraček, proutěného sortimentu a dalších originálních výrobků. Najdete tu od každého něco, možná i dárek pro svého oblíbeného učitele, své blízké, a nebo rovnou sebe.

Dámské a dětské sukně nabídne Věra Koubová z Velkého Karlova. Šité dekorace, ozdoby a věnce najdete u stánku Renáty Vancové z Havlíčkova Brodu. Tereza Horčíková přiveze pod značkou Matajula originální oblečení a šperky z křišťálové pryskyřice. Dřevěné hračky nakoupíte u Jiřího Myšky z Krucemburku a Františka Sádovského ze Svratouchu. Pokud potřebujete osvěžit dětem šatník nějakým zajímavým kouskem, mrkněte na sortiment Olgy Kulhánkové z Vojnova Městce a Hany Součkové z Chotěboře. Kožené výrobky najdete u stánku Martina Bukáčka z Brna. Přírodní mýdla nabídne Mýdlárna Šiva ze Slatiňan a formičky Zdražilovi ze Svratky. Dřevěné truhlíky, svícny a prkénka najdete v sortimentu Hany Odvárkové ze Sněžného. Na Jarním trhu pořídíte i užitkovou keramiku, obaly na knihy, záložky, svíčky, proutěné košíky, malované kamínky a další originální výrobky. Na trhu potěšíme i vaše chuťové pohárky.  Okusit můžete  bramboráky, langoše, palačinky, škvarkové tyčinky, frgály, brambůrky, perníčky a další dobroty.

Současně budou v parku za kostelem probíhat oblíbené Novoměstské farmářské trhy https://hm.nmnm.cz/akce/farmarsky-trh-127/ plné kvalitních potravin a produktů s jasným původem. Těšit se můžete na první doprovodný program, ve kterém se představí šedesátičlenný dechový soubor Z-UŠáci pod taktovkou Ladislava Mika a Lukáše Smrčka. Přijďte si s námi užít Jarní trh plný originálních kousků a chutí. Těšíme se na vás v sobotu 11. května na spodním Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250