Informační centrum

Hvězdná sestava farmářů míří do našeho města – sobota 8. června

/ Petra Tomášková

Další dostaveníčko s hvězdnou sestavou našich farmářů je za dveřmi. Uvidíme se v sobotu 8. června v parku na Vratislavově náměstí, kde to tentokrát společně …

Hvězdná sestava farmářů míří do našeho města – sobota 8. června

Další dostaveníčko s hvězdnou sestavou našich farmářů je za dveřmi. Uvidíme se v sobotu 8. června v parku na Vratislavově náměstí, kde to tentokrát společně s farmáři rozbalí i Radňovická kapela. Začínáme úderem osmé hodiny ranní a jsme až do pravého poledne.

Co bude jinak? V sobotu si můžete nakoupit poslední sazenice okurek, cuket, dýní, rajčat, paprik, kedluben, salátu, pórku a kytiček ze Zahradnictví Miroslavy Paříkové. Levandulový sirup s borůvkami, který letos vybojoval ocenění Regionální potravina Kraje Vysočina, nabídnou Džemy od Drahy. Ochutnat můžete samozřejmě i čaje, marmelády, pesta a další dobroty plné lokálních surovin, které pod touto značkou Drahomíra Bumbová vyrábí. Zeleninu plnou vitamínů  nakoupíte u Jiřího Šídla ze Spělkova. Do košíků můžete sázet ředkvičky, kedlubny, cibulku lahůdkovou, petrželku nať a saláty. U Kopetků pak najdete kromě trvalek, skalniček, letniček, také kedlubny, salát, brambory a jahody z vlastní produkce. Žádný anonymní původ, ale zaručená kvalita a čerstvost. Příští týden je Den otců, tak co letos potěšit tatínka skleničkou paštiky, nakládaným hermelínem nebo sušeným masem Od Martina? Opět můžete vybírat ze sortimentu Domácího řeznictví a uzenářství rodiny Ráčkovy, specializující se na výrobu tradičních řeznických a uzenářských výrobků. Marek Krška z Rokytna se vrací na trhy s prvním letošním květovým a pastovým medem. Přihlášené je i Rodinné zahradnictví a pěstírna cibulovin Roven, Bylinky z Poličky a dorazí i Makronkářka Jana Sedláčková z Míchova. Zahradnictví Bohuslava Vyčichla hlásí nadbytek sazenic jahod, tak jim přijďte trošku ulevit, protože jahod není nikdy dost. Mrkněte do seznamu přihlášených prodejců, ať víte, jaké dobroty si budete moci v sobotu na trhu nakoupit.

Doprovodný program bude od 9 hodin tentokrát pod taktovkou Radňovické kapely, kterou tvoří čtrnáct členů. Nejmladšímu bubeníkovi je patnáct let, nejstaršímu hráči na trubku pak dvacet šest let. Všichni jsou absolventi ZUŠ Jana Štursy a pochází z nejbližšího okolí, od Branišova až po Fryšavu. Jejich repertoár tvoří nejen lidová dechová muzika, ale i  moderní populární skladby. Přijďte si s námi užít další poctivý Novoměstský farmářský trh. Těšíme se na vás v sobotu 8. června v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250