Informační centrum

Farmářům zahrají Zelenohorští muzikanti – sobota 17. června

/ Petra Tomášková

Novoměstské farmářské trhy se opět hlásí s další náloží poctivých dobrot z rukou prvovýrobců, kteří letos poosmé zaplní park na Vratislavově náměstí. Uvidíme se v …

Farmářům zahrají Zelenohorští muzikanti – sobota 17. června

Novoměstské farmářské trhy se opět hlásí s další náloží poctivých dobrot z rukou prvovýrobců, kteří letos poosmé zaplní park na Vratislavově náměstí. Uvidíme se v sobotu 17. června od 8 do 12 hodin, kdy budeme součástí programu městských slavností Nova Civitas.

Co bude jinak? Na trhy se vrací lokální pěstitel Jiří Šídlo ze Spělkova. Pochutnat si můžete na jeho ředkvičkách, hlávkovém salátu a petrželce. K mání bude i vodnice, která je oblíbená pro svou svěží chuť, je lahodná v zeleninových směsích i samotná. Čerstvý květový a pastový med nabídne Marek Krška z Rokytna. Z prosluněné jižní Moravy vám nabídnou ochutnávku svých výrobků Meruňky Bohutice. Do zajímavostí ze světa hub nás zasvětí Daniela Jiroušková ze Zubří. Omrknout můžete sírovec žlutooranžový, obrovského hřiba kováře a urostlou hlívu ústřičnou. Nezapomeňte, že v neděli slaví všichni tátové. Potěšte je třeba paštikou nebo nakládaným sýrem Od Martina. S pivem od Hejkala také rozhodně nešlápnete vedle, jeho stánek najdete mimořádně v horní části parku. Pod kostelní zídkou najdete i malé zahradnictví Lenky Malé. V jejím sortimentu najdete afrikány, petunie, muškáty, salvie, verbeny, surfinie, ledovky, kopřivy, jahody, bylinky a spoustu sadby zeleniny, na kterou ještě stále není pozdě.

V rámci doprovodného programu od 9 hodin zahraje dechová kapela Zelenohorští muzikanti. Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců, ať máte jasno. Přijďte si s námi užít další poctivý farmářský trh, zase se potkat, a udělat si zkrátka to sobotní dopoledne ještě krásnější. Těšíme se na vás v sobotu 17. června od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250