Informační centrum

Farmářům zahraje Venkovská kapela – sobota 11. září

/ Petra Tomášková

Další sudá sobota je za dveřmi a to znamená jediné, že do našeho města zamíří opět hvězdná sestava našich oblíbených farmářů. V sobotu 11. září …

Farmářům zahraje Venkovská kapela – sobota 11. září

Další sudá sobota je za dveřmi a to znamená jediné, že do našeho města zamíří opět hvězdná sestava našich oblíbených farmářů. V sobotu 11. září se tak už od 8 hodiny ranní opět zaplní park na Vratislavově náměstí stánky prvovýrobců a pěstitelů převážně z našeho regionu.

Koho najdete na trhu? Tak například dorazí Chutě z Chotě, kteří vaří své produkty pro každého, kdo věří v čisté a poctivé potraviny bez zbytečné chemie a konzervačních látek. Pochutnat si tak můžete na jejich netradičních chutích v podobě sals, dipů a omáček. Po měsíci najdete opět na trhu Damodaru se svými veganskými a bezlepkovými dobrotami a Džemy od Drahy s povidly, sirupy, džemy a sušenou zeleninou. Česnek z Třebíčska nabídne ze svého políčka Farma Jura a letos naposledy na trhu najdete kanadské borůvky z Jiříkovic. Určitě přijďte omrknout i nováčka kozí farmu Pod Holým vrchem, která chová více než čtyři desítky koz v Jívoví u Křižanova. Ochutnat můžete jejich výrobky v podobě čerstvých měkkých sýrů, tvarohu, ricotty nebo i pasterovaného mléka. A bude i letošní první burčák, a to z rodinného Vinařství Blahovi z Němčiček. Na trhu najdete i oblíbenou sestavu našich uzenářů, pekařů, chovatelů a pěstitelů.

A to nejlepší na závěr. V rámci doprovodného programu se na vás od 9 hodin těší veselá a netradiční Venkovská kapela pod vedením Jaroslava Šimka. Tak si přijďte s námi užít další krásné sobotní dopoledne, potěšit svoje chuťové pohárky a nakoupit to nejlepší z domácí produkce. Těšíme se na vás v sobotu 11. září od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250